Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację

W okolicach Hradec Kralove, w Czechach rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację (JWOC). Wśród blisko 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących 39 państw znaleźli się też  łodzianie. Debiutujący w tej rangi imprezie zawodnicy UKS Orientuś: Agata Stankiewicz i Krzysztof Rzeńca na bardzo trudnych technicznie, skalistych na ogół trasach nie sprawili zawodu. Agata zajęła 27 miejsce w biegu sprinterskim ( w gronie 150 rywalek) i wywalczyła z koleżankami siódme miejsce w biegu sztafetowym. Krzysztof, który zakwalifikował się do reprezentacji młodzieżowej choć jest jeszcze juniorem, zajął 39 miejsce w biegu sprinterskim i znakomicie pobiegł na pierwszej zmianie w sztafecie przyprowadzając ją na 6 miejscu, z niewielką stratą do prowadzących. Po drugiej zmianie Polacy byli nawet na trzeciej pozycji z wielką szansą na medal gdyż jako ostatni na trasę wyruszył mistrz świata z biegu klasycznego – Piotr Parfianowicz. Zawodnik UNTS Warszawa popełnił jednak kilka błędów na trasie, które bezlitośnie wykorzystali rywale i polska sztafeta ukończyła mistrzostwa na 7 miejscu. Rozczarowany nieco tym wynikiem Krzysztof Rzeńca będzie miał okazję jeszcze powalczyć o medale, tym razem mistrzostw Europy juniorów w październiku w Portugalii. Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego będzie tam bronił mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem we Francji. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata przyniosły najwięcej medali Szwedom, którzy zdobyli aż 8 medali i gospodarzom, którzy wygrali obydwie sztafety. W punktacji zespołowej dominowały kraje skandynawskie oraz Czechy i Szwajcaria. Polska uplasowała się na 9 miejscu.