Bike Orient startuje 27 lipca w Przedborzu

Już po raz trzeci w tym roku odbędzie się Rajd Bike Orient. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie 27 lipca (sobota) do Przedborza. Zadaniem uczestników rowerowego rajdu na orientację będzie odnajdywanie w terenie wyznaczonych miejsc przy pomocy map. Rywalizacja polegać będzie na odnajdywaniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. To propozycja zarówno dla doświadczonych orientalistów, jak również rodzin z dziećmi. Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech tras: pucharową, rekreacyjną i hobby. Trasy rajdu zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Terenem zmagań uczestników będzie Przedborski Park Krajobrazowy. Obszar ten charakteryzuje się wieloma osobliwościami przyrodniczymi i urozmaiconą rzeźbą terenu. Dystans, w zależności od wybranej trasy i możliwości startujących, może wynieść od kilku do ok. 80 km.

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają kubki termiczne z logo Rajdu Bike Orient. Na mecie będzie można się posilić kuglem – tradycyjną potrawą z Przedborza. 

Rozpoczęcie i zakończenie rajdu odbędzie się na Rynku w Przedborzu. Start o godzinie 11. Limit czasu do godziny 18. Konieczne wcześniejsze zapisy. W niedzielę, po rowerowym rajdzie, będzie można zwiedzić Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej oraz wziąć udział w spływie kajakowym Pilicą. 

Informacje i zapisy na stronie www.bikeorient.pl

Galeria zdjęć z poprzedniej edycji w Szczepocicach koło Radomska

Powiązane Posty