Bieg Fabrykanta czyli „10 – cio kilometrowa lekcja historii Łodzi”

W drugą sobotę września zapraszamy wszystkich biegaczy i biegaczki do Łodzi na Bieg Fabrykanta, nad którym Honorowy Patronat objęła Pani Prezydent Miasta – Hanna Zdanowska. Trasa biegu licząca 10 km, wyznaczona została w samym centrum i prowadzić będzie ulicą Targową, Tylną, przez Plac Zwycięstwa oraz Park Źródliska – jeden z najstarszych łódzkich parków. Po drodze uczestnicy mijać będą m. in. Muzeum Kinematografii, Palmiarnię, Familoki, Łódzką Szkołę Filmową, Pałac Karola Scheiblera, Beczki Grohmana oraz inne ciekawe miejsca.  Biuro zawodów oraz start i meta zlokalizowane będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. ks. Tymienieckiego 22/24.
Trasa Biegu Fabrykanta wytyczona na terenie Księżego Młyna, pokazuje niepowtarzalny klimat Łodzi i jej architektury,
 znany m. in. z filmu Andrzeja Wajdy „ Ziemia Obiecana”.
W ramach imprezy odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozegrane zostaną na terenach ŁSSE. Na najmłodszych uczestników czekają pamiątkowe dyplomy za udział, a dla zwycięzców pamiątkowe dyplomy oraz upominki od sponsorów.
Zapraszamy do odwiedzania strony www.biegfabrykanta.pl, na której znaleźć można formularz zgłoszeniowy do biegu oraz szczegółowy regulamin.

Zapraszamy 10 września 2011 r. na Bieg Fabrykanta czyli „10 – cio kilometrową lekcję historii Łodzi”.

Z biegowym pozdrowieniem
zespół organizacyjny

Biegu Fabrykanta

Powiązane Posty