Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację – Łodzianin Mistrzem Europy!

Piotr Rzeńca został mistrzem Europy juniorów w sprinterskim biegu na orientację!  W Banskiej Ŝtiavnicy, na Słowacji zawodnik UKS Orientuś Łódź na trasie liczącej 2,5 km długości i 150 m różnicy wysokości wyraźnie pokonał 99 rywali z 35 państw! Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego potwierdził swą wysoką formę  także w biegu klasycznym, który ukończył na 6 miejscu. Piotrek, który uprawia bieg na orientację od 6 lat to już drugi mistrz Europy w rodzinie Rzeńców bowiem przed 5 laty tytuł taki w biegu sztafetowym wywalczył najstarszy z trzech braci – Krzysztof.  W tegorocznych mistrzostwach rozgrywanych w okolicach Bańskiej Bystrzycy startowało aż sześcioro młodych zawodników z naszego regionu. Oprócz Piotrka Rzeńcy, który już w ubiegłym roku plasował się w czołówce takich zawodów udane debiuty zaliczyli: Amelia Block, Zuzanna Gielec i Bruno Deredos z UKS Orientuś oraz Julia Krempińska i Konrad Płóciennik z Azymutu Pabianice. Mistrza Europy czeka w nagrodę start w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które wkrótce rozpoczną się w Finlandii. Zobaczymy jak poradzi sobie w gronie o 3-4 lata starszych rywali…