Łódź Park Tour w Światowy Dzień Orienteeringu

Już od dziewięciu lat tysiące adeptów ma szansę zapoznać się z biegiem na orientację dzięki akcji Cała Polska biega z mapą. W tym roku odbędzie się ona w ponad 25 lokalizacjach, w tym Łodzi.

„Cała Polska biega z mapą” jest jednym z wydarzeń organizowanych podczas Światowego Dnia Orienteeringu (World Orienteering Day). W jego ramach  w miejscowościach całego kraju można spróbować swoich sił na przyjaznych początkującym trasach biegu na orientację. Na uczestników czekają profesjonalne mapy, fachowa obsługa, która nauczy podstaw, a także świetne miejsca do biegania. Przed dwunastoma miesiącami odbywała się w trzydziestu lokalizacjach. W tym momencie na mapie zarejestrowanych wydarzeń w 2019 roku w Polsce jest już dwadzieścia sześć lokalizacji. 

W Łodzi w Światowy Dzień Orienteeringu – 15 maja – odbędzie się inauguracja letniego cyklu Łódź Park Tour, czyli comiesięcznych biegów na orientację po różnych rejonach miasta. 

Bieg planowany jest na mapie południowego kampusu Politechniki Łódzkiej z centrum zawodów w Zatoce Sportu. Wystarczy przyjść do biura w godz. 17:15 – 18:30 i zgłosić za darmo swoje uczestnictwo. Start w godzinach 18:30-19:30. 

Organizator – Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś” pozwoli Wam postawić pierwsze kroki na trasach w biegu na orientację. Na wszystkich czekają niespodzianki i niezapomniane wrażenia!

Mapa terenu została wykonana z Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Impreza jest dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Łodzi (Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych) oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (Sport dla Wszystkich).

Powiązane Posty