Krzysztof Rzeńca mistrzem Europy Juniorów w Biegu na Orientację.

Wspaniałym sukcesem łodzianina, Krzysztofa Rzeńcy (UKS Orientuś ) zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację odbywające się we francuskim regionie Limousin w Masywie Centralnym. W zawodach, w których uczestniczyło 331 zawodników z 30 państw, Krzysztof zdobył dwa medale w tym jeden złoty. Już w pierwszym  dniu mistrzostw podczas którego rozgrywany był tak zwany bieg sprinterski ( trasa – 2 km, 17 punktów kontrolnych) 17-letni biegacz UKS Orientuś zdobył brązowy medal ulegając minimalnie faworyzowanym Francuzom a pozostawiając w pokonanym polu 82 rywali z państw gdzie bieg na orientację jest na ogół znacznie bardziej popularny i  doceniany przez władze sportowe oraz media. Jeszcze więcej radości przyniósł bieg sztafetowy w którym Polacy biegnący w składzie: Radosław Piotrowski (UKS Azymut 45 Gdynia), Łukasz Wiśniewski (UKS Siódemka Rumia) i Krzysztof Rzeńca wywalczyli tytuł mistrzów Europy! Łodzianin biegnący na trzeciej zmianie wyruszył na trasę jako drugi z kilkunastosekundową stratą do Brytyjczyka. Szybko ją odrobił, zgubił rywala a następnie odparł atak Duńczyka przybiegając na metę z 19-sekundową przewagą. Krzysztof miał również ogromną szansę na medal w biegu klasycznym na dystansie 6,4 km. Przez większą część biegu utrzymywał się na drugiej pozycji ale dwa błędy popełnione przy szukaniu końcowych punktów kontrolnych zepchnęły go na 8 miejsce, co jeszcze niedawno uznalibyśmy za wielki sukces.

Krzysztof Rzeńca, którego klubowym trenerem jest Piotr Paszyński już miesiąc temu zasygnalizował wysoką formę zwyciężając w biegach sprinterskim i średniodystansowym w czasie mistrzostw Polski w Poznaniu. We Francji nie należał jednak do faworytów gdyż jest debiutantem na tej rangi imprezie a wyczynowo bieg na orientację uprawia zaledwie od 3 lat. Właśnie ukończył naukę w Gimnazjum nr 29 w Łodzi i od września rozpocznie ją w XXXI LO. Drugi ze startujących w mistrzostwach łodzian, Witold Jasiński w kategorii juniorów starszych zajął 48 miejsce w biegu sprinterskim oraz 52 w biegu klasycznym.