Dwa medale Kingi Królik podczas Mistrzostw Europy Juniorów

W rozegranych 1-3.07. w okolicach Jarosławia Mistrzostwach Europy Juniorów w Biegu Na Orientacje zawodniczka UKS Azymut Pabianice, Kinga Królik  zdobyła dwa medale. W biegu sztafetowym w kategorii W18 wraz z koleżankami z reprezentacji Agnieszką Cych (WKS Śląsk Wrocław) i Zuzanną Morawską ( UKS Azymut 45 Gdynia) zdobyła medal brązowy. W biegu sprinterskim, który był rozgrywany w centrum Jarosławia, zwyciężyła zdecydowanie. Następną  zawodniczkę, trzykrotną złotą medalistkę Mistrzostw Europy z ubiegłego roku, Czeszkę Teresę Janosikową wyprzedziła o 19 sekund, uzyskując czas 11:46,00 . W pokonanym polu zostały 92 zawodniczki z 33 państw.

Za dwa tygodnie czeka Kingę debiut w Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce w których wystartuję w biegu na 2 000 m z przeszkodami. Aktualnie posiada 5 czas w Europie (6:46,60).

Dla Polaków były to udane mistrzostwa. Reprezentacja Polski, którą prowadzi trener z UKS Azymut Pabianice Tomasz Pabich zdobyła 2 złote i 2 brązowe medale i w punktacji uplasowała się na 5 miejscu zajęła w Europie.