Croatia Open `2013 – sukcesy UKS Orientuś

Ponad 1000 zawodników z 23 państw stanęło na starcie zawodów Croatia Open `2013 w biegu na orientację, które rozegrane zostały w pobliżu Rijeki w północno-zachodniej części Chorwacji. Impreza składała się z 5 biegów przeprowadzonych na bardzo trudnych i różnorodnych terenach. Zawodnicy musieli zmierzyć się zarówno z pełnym lejów i ostańców terenem krasowym, urozmaiconym obszarem leśnym jak i skalistym pasmem wapiennym gdzie wysokość ścian skalnych i przepaści dochodziła do 30 m. Startujący w zawodach łodzianie z UKS Orientuś najlepiej poradzili sobie podczas etapu sprinterskiego rozegranego w miasteczku Krk na wyspie o tej samej nazwie. Zwycięstwo w kategorii M18 odniósł tam ubiegłoroczny mistrz Europy juniorów, Krzysztof Rzeńca a jego młodszy brat Piotr uplasował się na 3 miejscu w M12. Wspaniały sukces odniósł w kategorii elity Rafał Podziński, który zajął 2 miejsce rozdzielając medalistów mistrzostw świata: Norwega Lundanesa i Szwajcara Hubmana i zostawiając w pokonanym polu kliku zawodników światowej czołówki. W łącznej klasyfikacji 5 biegów najlepiej spisała się jednak najmłodsza zawodniczka Orientusia, 12 letnia Amelia Block, która zajęła 2 miejsce. Trzecie miejsca wywalczyli: Krzysztof Rzeńca i Agata Stankiewicz w K20 a tuż za podium zawody ukończyli: Rafał Podziński, Piotr Rzeńca oraz Grzegorz Bartos w M12. Start w tak trudnych technicznie i silnie obsadzonych zawodach dał łódzkim zawodnikom mnóstwo doświadczenia i miejmy nadzieję, że pomoże w przygotowaniu do zbliżających się mistrzostw Polski w biegu klasycznym  a także obronie pierwszego miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski.