Puchar Dwóch Dyscyplin – relacja

Dnia 22 kwietnia odbyły się zawody o Puchar Dwóch Dyscyplin – zawody sportowe, w których należało wykazać się zarówno umiejętnościami pływackimi, jak i biegowymi. Pomysł na imprezę narodził się w głowach kierownictwa MOSiR Łódź oraz włodarzy i zawodników SKS KATOLIK.EDU.PL działającym przy Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łodzi. Właśnie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano obie konkurencje: pływanie na „Wodnym Raju”, a bieg na mieszczącym się tuż obok boisku Elty.

Zawodnicy byli podzielenie na dwie kategorie: 13-17 lat, oraz 18+. Młodsi zawodnicy mieli do pokonania 750m na basenie, oraz 3km biegu. Starsi uczestnicy pływali 1000m i biegli 5km. Między obiema rywalizacjami była krótka przerwa i gdyby nie ona, to z pewnością zawody można by było zaliczyć do typowego aquathlonu. 

Wyniki zawodów:

Dziewczęta 13-17

1. Maria Wendler 

2. Maja Pakuła

3. Amelia Baranowska

Chłopcy 13-17

1. Błażej Smul

2. Artur Kwaśny

3. Michał Soból

Kobiety 18+

1. Ewa Wonko

2. Anna Wypłosz

Mężczyźni 18+

1. Filip Kurowski

2. Jakub Kurowski

3. Witold Zasada

Dzięki uprzejmości MOSiRu zawody były bezpłatne, dostępne zarówno dla „raczkujących” pływaków i biegaczy, jak i dla zawodników, którzy mają już na swoim koncie liczne imprezy triathlonowe. Celem konkurencji było przede wszystkim zapoznanie mieszkańców naszego regionu ze specyfiką multisportu. Być może następnym razem do rywalizacji dołączy odcinek rowerowy i będziemy mieli nasz własny, łódzki triathlon… 

 

Ludwik Sikorski

SKS Katolik

Powiązane Posty