NonIron X i Puchar Dwóch Dyscyplin IV

W sezonie 2013 to były chyba ostatnie akcenty łódzkich multisportowców podczas imprez „z rodziny triathlonowych”. Dziesięcioletni duathlon i 4 edycja aquathlonu odbyły się w miniony weekend w naszym mieście. Spora frekwencja, mnóstwo śmiechu i bardzo przyjazna atmosfera – tak można jednym zdaniem podsumować zmagania. Jako pierwszy, w sobotę, odbył się duathlon. Mimo pewnych komplikacji Piotr Długołęcki i przyjaciele ponownie zorganizowali NonIrona. I jak zwykle było ciekawie, aczkolwiek rywalizacja o pierwsze miejsce wśród mężczyzn była praktycznie rozstrzygnięta już na pierwszym etapie. Po 5km biegu na wyraźne prowadzenie wyszedł Mateusz Pacholec, który kolejny raz wygrał w łódzkim duathlonie. Łączny czas Mateusza (5km biegu, 10km rower górski, 2km biegu) wyniósł 43 minuty i 54 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Grela, a na trzecim Radosław Sekieta. Wśród kobiet triumfowała Adrianna Każmierczak-Sowa, a tuż za nią linię mety przekroczyła Maja Pakuła. Trzecie miejsce wywalczyła żona Mateusza Pacholca, Kamila. Oprócz rywalizacji dorosłych, na linii startu stanęły dzieci. Miały one do pokonania jedynie trasę biegową, ale wszystkie bardzo szybko i dzielnie dotarły do mety. Wielkie gratulacje dla Marysi Janik (2 miejsce), Eriki Pacholec (3), Julki Błażejewskiej, Kubusia Pacholca, Oskara Piaseckiego i Klaudii Piaseckiej. Pierwsze miejsce zajęła Anastazja Wilijewicz, ale warto jeszcze napisać, że wspaniale, ale w roli sędziego zawodów, sprawdziła się jej starsza siostra, Julia.

W niedzielę odbył się aquathlon. Organizatorami był Szkolny Klub Sportowy TRINITY sks.katolik.edu.pl oraz MOSiR Łódź. Młodzież rywalizowała na dystansach 500m pływania i 2km biegu. „Młodzież starsza” płynęła 750m i biegła 4km. Wśród dziewczyn wygrała Natalia Kieszek, a mężczyzn Piotr Maciejewski. Najlepszą wśród kobiet okazała się Ewa Wonko, a wśród mężczyzn Maciej Czarnota. To właśnie ta dwójka wygrała rywalizację łączoną dwóch imprez, NonIrona i P2D. Pod uwagę brano łączny czas duathlonu oraz niedzielnego pływania. Ten sam tytuł wśród młodzieży przypadł Mai Pakule i Piotrowi Maciejewskiemu.

Wszystkim gratulujemy wyników, udanych debiutów, poprawionych rekordów i samego udziału. Warto dodać, że specjalną nagrodę od przyjaciół, zawodników i kibiców dostał Piotr Długołęcki, który już od dekady organizuje swoją wyjątkową imprezę.

Dziękujemy i gratulujemy!

Pozdrawiam

Ludwik Sikorski

Powiązane Posty