2. Triathlon Stryków już w sobotę!

W sobotę 16 września zostanie rozegrany 2. Triathlon Stryków na dystansie 1/4 Ironman (950m pływania, 45 km roweru i 10,5 km biegu). Zapisy do zawodów zamknęły się już na początku sierpnia! W sobotę w Strykowie na starcie stanie rekordowa liczba blisko 400 zawodników! W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa Łódzkiego na dystansie 1/4 Ironman oraz specjalna klasyfikacja dla debiutantów.

– Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy promować zawody triathlonowe wśród mieszkańców naszego województwa oraz wśród debiutantów dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne klasyfikacje – mówi Tomasz Szafraniec jeden z pomysłodawców  imprezy, dodając – cieszy nas również fakt, że na liście startowej są zawodnicy z całej Polski, którzy przyjadą do Strykowa zakończyć sezon triathlonowy.

Triathlon w Strykowie po ubiegłorocznym debiucie zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Zaletą imprezy jest jej lokalizacja i bliski kontakt kibiców z zawodnikami. 

– Od samego początku staraliśmy się wytyczyć trasy tak, żeby zawodnicy mieli cały czas kontakt z zawodnikami mówi Bartłomiej Sobecki – współorganizator imprezy, dodając w tym roku zmieniliśmy trasę biegową, zawodnicy do pokonania będą mieć dwa okrążenia dzięki czemu rywalizacja stanie się jeszcze bardziej widowiskowa. 

Biuro zawodów oraz strefa zmian będą znajdować się Strykowie przy ul. Targowej 21 w Zespole Szkół nr 1, a start zawodów przewidziano na godzinę 12:00. 

Organizatorami zawodów są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec oraz firma inesSport.

W związku z organizacją zawodów zamknięte zostaną drogi w Strykowie, Sierżni, Bartolinie i Michałówku. 

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl , zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebook’u

Powiązane Posty