Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Koźlu koło Szamotuł odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Na starcie stanęło ponad 100 zawodników w tym reprezentanci Klubu Sportowego Alaska. Rywalizacja trwała przed dwa dni na 6 km trasach. W konkurencji scooter z dwoma psami Bartłomiej Sobecki wywalczył srebrny medal przegrywając pierwsze miejsce o dwie sekundy! Na drugim miejscu w klasie scooter z jednym psem zmagania zakończył również Konrad Wysocki. Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła Justyna Gettel ze swoim zaprzęgiem z sześcioma psami. Na 9 miejscu zmagania w Koźlu zakończyła Małgorzata Krzemińska w konkurencji bikejoring. Bartłomiej Sobecki i Konrad Wysocki wystartowali również w klasie canicross zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce. Organizatorem Mistrzostw Polski byli KS „Wolf Team” oraz Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów.