Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów Witów 2014

W najbliższy weekend w Witowie koło Piątku odbędą się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów, organizatorem zawodów jest Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA. „Może nie mamy masy śniegu i typowego alaskańskiego klimatu, ale jest w Polsce wielu ludzi zarażonych od lat pasją biegania z psami zaprzęgowymi. Ludzi, których pociągają sporty ekstremalne, obcowanie z dziką przyrodą czy specyficzny, pełen entuzjazmu i poświęcenia z obu stron – kontakt człowieka z psem” – zapewniają organizatorzy zawodów dodając „w poprzednich latach nasze zwody były najliczniejszymi w Polsce”.

Zawodnicy na trasach wyznaczonych na terenie lasów położonych wokół Witowa rywalizować będą w następujących klasach: A, B0, B1, B2, C0, C1, C2, D0, D1, D2,a także BJ, SC1, CC (opis klas).

W zawodach oprócz zawodników z licencją rywalizujących w Mistrzostwach Polski mogą wziąć udział osoby, które chcą zacząć swoją przygodę ze starymi z psami.

Do Witowa warto wybrać się również, żeby z bliska zobaczyć psie zaprzęgi i rywalizację podczas Mistrzostw Polski i pokibicować zawodnikom na trasie.

Strona zawodów: wataha.info

Program zawodów:

PIĄTEK 07.11

godz. 18:00-22:00 – Rejestracja zawodników

SOBOTA 08.11

godz. 8:00-9:30- Obowiązkowa odprawa weterynaryjna i techniczna, kontrola psów oraz warunków transportu i pobytu psów cd. rejestracja zawodników, sprawdzanie licencji i badań lekarskich, wydawanie numerów startowych,

Godz 10:00 Oficjalne otwarcie zawodów, odprawa techniczna zawodników

godz. 11:00 – Start pierwszego zaprzęgu,

godz. 19:00 – Wieczór Maszera

NIEDZIELA 09.11

godz. 7-9 – Odprawa weterynaryjna, kontrola psów, dokumentów psów, oraz warunków transportu i pobytu,

godz. 9:30 – Start pierwszego zaprzęgu,

godz. 16:00 – Zakończenie oficjalne imprezy i rozdanie nagród.

Poniedziałek 10 11

9:30 Ogólnopolski wspólny trening.

Powiązane Posty