Dog Orient 2013 – sezon rozpoczęty!

W minioną sobotę odbyły się pierwsze zawody z cyklu Dog Orient 2013, na miejsce pierwszych zawodów organizatorzy wybrali Szczepocice Rządowe koło Radomska. Trasa wytyczona została w lasach znajdujących się wokół doliny Warty. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: hobby, hobby długie i sport. Trasy pokrywały się ze sobą, a zawodnicy na krótszych dystansach oprócz znalezienia punktów kontrolnych mieli do wykonania zadania specjalne np. ulepienie bałwana, rozpalenie ogniska. W rywalizacji zawodników na najdłuższym dystansie najszybszy okazał się Jan Goleń z KB Galeria Warszawa, który pokonał prawie 30 km trasę w czasie 3:23:14, wśród Pań bezkonkurencyjna okazała się Marzka Janerka – Moroń (Dziabnięci), która uzyskała czas 3:57:17. W klasie sport prowadzona była również klasyfikacja rodzinna, którą wygrali Ilona i Sebastian Polak z KB Galeria Warszawa. Na krótszym dystansie zwyciężył Bartłomiej Sobecki z KSPZ Alaska, a najkrótszy dystans Przemysław Kazimierczak również z KSPZ Alaska. Po zakończeniu rywalizacji odbyła się dekoracja zwycięzców oraz losowanie upominków wśród wszystkich uczestników. Na sam koniec już tradycyjnie organizatorzy przygotowali integracyjne ognisko.

Kolejne zawody z cyklu Dog Orient 2013 odbędą się 16 lutego na terenie Lasu Łagiewnickiego w Łodzi – w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!