Norwegia w „dwa kije” relacja Moniki Tur

Drużyna Dwa Kije z Łodzi podjęła się extremalnego wyjazdu na marsz Nordic walking do Norwegii- kolebki Nordic walkingu. Marsz miał być przyjemnym podsumowaniem naszych  dotychczasowych treningów  i osiągnięć jakie dokonała drużyna Dwa kije w ostatnich miesiącach. Wyjazd zaplanowaliśmy na 23.07.2013r. i w tym samym dniu planowany był powrót.  Uczestnicy, część drużyny : Beata Filipowska, Gosia Kaczmarczyk , Przemek Koźmiński, Rysiek Tur,  Michał Kaczmarczyk, ja-Monika Tur oraz nasz pilot Jarek. Plan naszego extremalnego wyjazdu był mocno napięty, bowiem odlatywaliśmy do Norwegii z Wrocławia. Trochę czasu zajął sam dojazd, odprawa na lotnisku. Następnie celem naszej wyprawy było miasto Sandefjord wraz ze wspinaczką na Norweskiego Fiorda. Oczywiście powrót w nocy z 23/24 lipca. Zdjęcie tuż przed wyprawą-Wrocławskie Lotnisko- chcieliśmy godnie reprezentować łódzką drużynę w Norwegii-jak widać na załączonym zdjęciu.

Po przybyciu na lotnisko Torp w Norwegii, otrzymaliśmy od naszego współorganizatora kije do Nordic walkingu , autobusem pojechaliśmy za miasto i cel nr 1-powrót do miasta Sandefjord  z podziwianiem widoków Norweskich wsi. 

Norwegia zachwyciła nas ciszą, zapachem,  brakiem prawie jakiegokolwiek ruchu ulicznego-samochodowego, charakterystyczną białą zabudową z elementami czerwieni .

Sandefjord- Do miasta Sandefjord dotarliśmy dość późno, bo ok. godz. 20. O dziwo  prażące słońce  nie zapowiadało nadchodzącego wieczora. Przed nami była wspinaczka na fiorda. Nie mniej zanim wspinaczka, podziwialiśmy uroki portu i samego miasta, a było co oglądać.

Fiord w Sandefiord- I zaczęło się-bardzo ostre podejście. Było ciężko-po całym dniu drogi, marszu, zmęczenie dawało o sobie znać.  Szczęśliwie wszyscy  dotarliśmy na szczyt, wspierały nas kije- szczególnie niezbędne na naszej trasie.

Warto było trochę się zmęczyć  dla tych widoków. Miasto Sandefjord –widok z fiorda.

Nasz pobyt miał trwać 1 dzień, zrządzeniem losu byliśmy 2 dni, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, bowiem extremalny wyjazd był świetny. Jako krótki przerywnik , na przygodę z Norweską krainą.

Zachęcamy wszystkich  do odwiedzenie Norwegii właśnie z kijami, Skandynawia jest kolebką Nordic walkingu dlatego też ten kierunek do marszu jest szczególnie ważny dla nas-drużyna Dwa kije.

Te piękne zdjęcia to dzieło naszego kolegi-Michała Kaczmarczyka. 

Zachęcam do obejrzenia pełnej relacji z naszej wyprawy z mnóstwem zdjęć- niebawem na stronie www.dwakije.pl.

PS-  Jestem więcej niż pewna, że jeszcze tam wrócimy w znacznie  większym gronie. Myślimy  też o wyprawie do kolejnego Skandynawskiego  Państwa.

Relacja Moniki Tur-instruktora i założycielki  drużyny Dwa  Kije.

Powiązane Posty