Rusza kampania edukacyjna „O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy”

15 czerwca br. w Łodzi z Pasażu Schillera ruszy „Marsz 10 tysięcy kroków”. Tym wydarzeniem zainaugurowana zostanie ogólnopolska kampania pt. „O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy”, której inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Pomysłodawcy projektu chcą przekonać wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu jako najlepszej formy profilaktyki zdrowotnej. Celem kampanii „O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy” jest uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia, jako najlepszej formy prewencji cukrzycy u osób zdrowych i skuteczną pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych. 

Kluczowym elementem kampanii są „Marsze 10 tysięcy kroków”. 10 tysięcy kroków, to optymalna, codzienna dawka ruchu dla każdego niezależnie, czy zmagamy się z cukrzycą, czy też jesteśmy zdrowi i zdrowie chcemy zachować na długo.

Inauguracyjny marsz ruszy 15 czerwca br. o godz.14:00 z Pasażu Schillera w Łodzi. Udział w marszu może wziąć każdy, komu bliskie są zasady profilaktyki zdrowotnej. 

W ciągu dnia osoby poruszające się niewiele więcej niż tylko po domu i biurze pokonują średnio 2 tysiące kroków. 5 tysięcy kroków robi przeciętnie każdego dnia osoba bardziej aktywna, nie stroniąca choćby przed krótkim spacerem z psem. Większość z nas nie znajduje czasu i ochoty, aby pokonać zalecane dla zdrowia 10 tysięcy kroków. 

Dlatego organizatorzy inauguracyjnego „Marszu 10 tysięcy kroków” zapraszają wszystkich mieszkańców Łodzi, aby wsparli tę inicjatywę, przyłączyli się do niej i wspólnie pomaszerowali po zdrowie. Udział w marszu będzie też wyrazem wsparcia dla wszystkich tych,  którzy zmagają się z cukrzycą na co dzień.

W ramach kampanii planowane są również kolejne marsze w kilku największych miastach Polski. Zwieńczeniem kampanii będzie marsz w Warszawie, w dniu 14 listopada podczas Światowego Dnia Cukrzycy. Przebieg kampanii relacjonowany będzie na profilu na Facebooku. Znajdą się tam również pomysły, gdzie i jak zorganizować swój własny Marsz 

10 tysięcy kroków oraz konkursy z nagrodami dla najaktywniejszych animatorów.

Inicjatorem kampanii jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

Patroni honorowi: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Patroni medialni: Radio Parada, Dziennik Łódzki, mojacukrzyca.org, naszacukrzyca.pl

Powiązane Posty