Puchar Polski w Nordic Walking – relacja Forever Young

W sobotę 6 lipca w Pakości odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking 2013. Na starcie stanęło aż 251 zawodników rywalizujących na trzech dystansach : 5 km, 10 km i 20 km. Trasa była dobrze przygotowana i poprowadzona ścieżkami w parku (Kalwarii Pakoskiej) na pętli 2,5 km. Mieliśmy duże obawy w związku z naszym udziałem w zawodach tej rangi. Niepokoiliśmy się też o pogodę bo na dwa dni przed zawodami było zdecydowanie zbyt gorąco. Jednak pogoda i tym razem nam sprzyjała.  Do Pakości wybraliśmy się w prawie naszym najmocniejszym składzie. Naszą łódzką ekipę reprezentowali : Marysia Adamczewska, Michał Osiński, Przemek Stupnowicz, Joasia Stupnowicz, Tomek Mejsner, Anita Paszkiewicz-Kęsiak, Marika Kochaniak i Marek Klimczewski (czyli ja). Bardzo ucieszyła nas obecność Krzysztofa Człapskiego i Ewy Chojnackiej z Ciechanowa, dla których był to debiut w barwach Forever Young. O godzinie 10:00 rywalizację rozpoczęli zawodnicy na dystansie 20 km. Na tym dystansie wystartowali Ewa i Przemek. W Pakości pojawili się również nasi przyjaciele z Łodzi Kalina i Wiktor Ciennik z teamu Dwa Kije. Oni również zdecydowali się na marsz na najdłuższym dystansie. Mogliśmy śledzić początek ich rywalizacji podczas naszej rozgrzewki i przygotowań do startu na dystansach 5 i 10 km, który zaplanowany był na godzinę 11:30. W końcu i my ruszyliśmy na trasę w kolejności zgodnej z kategorią wiekową. Mieliśmy bardzo mocną konkurencję, wszak to zawody z cyklu Puchar Polski, gdzie startują najlepsi z najlepszych. My jak zwykle daliśmy z siebie wszystko licząc na finalny dobry wynik. Byliśmy jednak bardzo zaskoczeni skalą naszych osiągnięć. Prawie wszyscy w tym dniu stanęliśmy na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych. Godnymi podkreślenia są wyniki Marysi i Michała na dystansie 5 km. Marysia bardzo poprawiła swój rekord życiowy i uzyskała drugi czas w kategorii pań. Michał natomiast pokazał swoją bezsprzeczną dominację na tym dystansie, wygrywając w cuglach kategorię open, ponownie poprawiając swój najlepszy życiowy rezultat. 

Oto nasze wyniki :

Maria Adamczewska – II m-ce K40 (II open) – 5km

Michał Osiński – I m-ce MJUN (I open) – 5km

Krzysztof Człapski – I m-ce M50 – 5km

Marek Klimczewski – III m-ce M40 – 5km

Tomek Mejsner – III m-ce M18 – 10km

Anita Paszkiewicz-Kęsiak – III m-ce K60 – 10km

Marika Kochaniak – IV m-ce K60 – 10km

Ewa Chojnacka – V m-ce K60 – 10km

Przemek Stupnowicz – II m-ce M18 – 20km

Joanna Stupnowicz – III m-ce K30 – 20km 

W sumie zdobyliśmy aż 8 pucharów. Należy zaznaczyć, że do Pakości nie mogło pojechać jeszcze kilkoro naszych mocnych kijkarzy, którzy śmiało mogli powalczyć w tym dniu o kolejne trofea. Jednak naszym głównym startem będą w tym roku Mistrzostwa Świata w Nordic Walking, rozgrywane na trasach w Jakuszycach na początku października. Do tego czasu większość zawodów traktujemy raczej jako starty kontrolne i niejednokrotnie występujemy „z marszu” podczas mocnego cyklu treningowego.

Bardzo nas cieszy konsolidacja najmocniejszych kijkarzy z naszego regionu pod wspólnym logo i ideą FOREVER YOUNG. Nasza grupa zrzesza już wyjątkowych ludzi, animatorów zdrowego stylu życia, mieszkających również w innych częściach naszego kraju. Zamysł tworzenia ogólnopolskiej organizacji działającej na rzecz poprawy jakości życia jest tym samym realizowany. Z pewnością dołączą do nas kolejne wyjątkowe osoby z innych regionów Polski.

Marek Klimczewski

źródło: www.foreveryounglodz.pl

 

Powiązane Posty