I Wiosenny Rajd Nordic Walking Z Fizjo-Plus

Jakiś czas temu podczas treningu przyszedł nam do głowy pomysł zorganizowania imprezy dla walkerów. Po przemyśleniu wielu kwestii i wstępnych rozmowach postanowiliśmy nasz plan wdrożyć w życie. W ten oto sposób czterech pasjonatów nordica-Przemek Stupnowicz, Marcin Ubych, Wojtek Kolasa i Mariusz Ubych zorganizowało można już powiedzieć że: Ogólnopolski rajd nordica 🙂 22 marca 2015 roku w Lućmierzu koło Zgierza, tylko 20 km od Łodzi na 1 Wiosennym Rajdzie Nordic Walking z Fizjo-Plus, pod patronatem prezydenta Zgierza spotkała się ponad setka wspaniałych ludzi. Osób chodzących z kijami jak i tych,którzy chcieli dopiero poznać tajniki NW. Zaszczycili nas goście w różnych wieku – dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Frekwencja zaskoczyła nas bardzo miło bo limit uczestników wzrastał z 50 do 80 w „zastraszającym tempie”. Wielu uczestników nie zapisało się wcześniej,więc powstało ryzyko,że braknie nam niespodzianek, zapobiegawczo przygotowaliśmy dokładnie 100 medali i pakietów, mając nadzieję że jednak wystarczy.Dodatkowo można było wypożyczyć odpowiednie kije do nordica 🙂 

Naszym głównym celem była integracja osób w każdym wieku oraz miło spędzony wspólnie czas.

Przyjechali goście między innymi z Ciechanowa, Warszawy i Sochaczewa. Prócz tego mieliśmy uczestników z regionu łódzkiego-Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Justynowa, Zgierza, Ozorkowa oraz okolic odległego Kalisza.

Po powitaniu uczestników odbył się pokaz prawidłowej techniki poprowadzony przez świetnego instruktora, zawodnika i niesamowitego człowieka- Krzysztofa Człapskiego z Ciechanowa.

Po pokazie rozgrzewka pod czujnym okiem fizjoterapeuty jak i współorganizatora Mariusza Ubych 🙂

Druga część imprezy to już marsz po pięknym lesie Lućmierz na dystansie ponad 10 km. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogoda nam dopisała ,wiosna coraz bliżej i przemierzanie leśnych ścieżek w tak doborowym towarzystwie było wyjątkowe. Miła i towarzyska atmosfera powodowała u wszystkich uczestników uśmiechy.

Dzięki instruktorom przybyłym na rajd impreza stała na najwyższym poziomie. Każdy ze specjalistów podpowiadał co ulepszyć w marszu, aby poprawiać technikę chodu z kijami 😀

Na 6 km w miejscu gdzie rozpoczyna się i zarazem kończy ścieżka biegowa w Grotnikach odbyła się krótka przerwa. Wszyscy rozmawiali, robili zdjęcia i podziwiali uroki wiosennego już lasu.

Po pokonaniu całej trasy Aleksandra Przybył poprowadziła profesjonalne rozciąganie dla wszystkich maszerujących.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał medal i pakiet startowy. Rajd był imprezą bez pobierania wpisowego i tylko dzięki naszym sponsorom udało się stworzyć tak bogate pakiety dla walkerów.

Wielkie podziękowania zatem dla Pani Małgorzaty Rosołowskiej Pomorskiej właścicielce firmy ADRIAN Fabryka Rajstop, Fitnessowi Club SportMe, Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń PZU oraz Inter Broker Łódź! Słowa uznania dla Prezydenta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego za honorowy patronat naszej inicjatywy 🙂

Uczestnicy zapowiedzieli, że już czekają na kolejną imprezę, która mam nadzieję odbędzie się już za rok 😉

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe słowa. Jako organizatorzy staraliśmy się zrobić wszystko aby ten Rajd pozostawił w Waszej pamięci miłe wspomnienia . Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi i mamy nadzieję,że niebawem znów się spotkamy. 

 Mnóstwo zdjęć można obejrzeć na:

https://www.facebook.com/events/1601464070088654/

Pozdrawiam,

Przemek Stupnowicz

Powiązane Posty