Zdobądź Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez BOHOBOCO i… pomóż bardziej

Ruszyła akcja „Pomagam bardziej” towarzysząca inicjatywie Poland Business Run, a co za tym idzie Łódź Business Run. Wszystkie osoby, które chcą pomóc podopiecznym między innymi Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w charytatywnym biegu, mogą pomóc w zbiórce środków przez poszczególne drużyny. Fundusze zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne osób po amputacjach.

Zadaniem zespołu zarejestrowanego w Łódź Business Run jest zbiórka środków i zachęcanie swoich znajomych z pracy, rodziny i przyjaciół do wpłacania darowizn na rzecz osób po amputacjach. W akcji „Pomagam bardziej” mogą wziąć udział wszyscy, którym nie jest obojętny los podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i innych potrzebujących – wystarczy wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, wybrać miasto i drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Reprezentacja, która zbierze najwięcej funduszy, otrzyma zaprojektowaną specjalnie na tę okazję Żółtą Koszulkę Lidera od BOHOBOCO. 

Pomoc w dobrym stylu

Duet projektantów – Kamil Owczarek i Gilbert Lach to cenieni artyści na polskim rynku mody. – Kiedy zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie Poland Business Run – nie wahaliśmy się nawet przez chwilę. To wspaniała inicjatywa, która integruje ludzi i daje im możliwość wspólnego niesienia pomocy poprzez aktywność, którą najbardziej kochają – bieganie. Dla drużyn biegowych, które pragną zrobić jeszcze więcej, została stworzona akcja „Pomagam Bardziej”. Zespoły, które postanowią do niej dołączyć i zbiorą w danym miesiącu największą kwotę pieniędzy, otrzymają zaprojektowaną przez nas Żółtą Koszulkę Lidera. Będzie ona świadczyć o wyjątkowym zaangażowaniu w niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy być częścią tego projektu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników Poland Business Run! – mówią projektanci. Pomysł na wykorzystanie Żółtej Koszulki Lidera został zaczerpnięty z wyścigu kolarskiego Tour de France, podczas którego zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymuje właśnie takie prestiżowe wyróżnienie. Jednak w naszym wyścigu wygrywają wszyscy, ponieważ dzięki rywalizacji drużyn kolejne osoby po amputacjach będą mogły stanąć na nogi.

Kilkadziesiąt nowych protez, jeszcze więcej spełnionych marzeń

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już ponad 60 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg zainicjowały w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków, jednak już jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft oraz Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Od tej pory impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w miastach partnerskich. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W tym roku Poland Business Run obchodzi swoje piąte urodziny i z tej okazji przekazuje pałeczkę pomocy również lokalnym fundacjom, za pośrednictwem których środki zebrane w trakcie biegu trafią do kolejnych potrzebujących.

Powiązane Posty