Wystartuj w leśnej „piątce”

Wakacyjny sprawdzian formy, aktywne popołudnie z rodziną lub znajomymi, motywacja, by zacząć biegać. Każdy z tych opisów pasuje do leśnej „piątki” – CITY TRAIL onTour! To letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Zawody w Łodzi już 27 lipca w Parku „Na Zdrowiu”. Zapisy trwają: www.ontour.citytrail.pl. 

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu – w takiej właśnie kolejności. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. 

– Przed nami czwarta edycja letniej odsłony cyklu. Podczas wakacyjnych biegów chcemy przede wszystkim zapowiedzieć sezon jesienno-zimowy, czyli zawody Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, bo to nasz główny projekt. Z drugiej strony wiemy, że CITY TRAIL onTour to dla wielu osób pierwsze zawody w życiu, więc zależy nam, by pokazać, jaką frajdę daje bieganie oraz że imprezy biegowe bardzo często mają wymiar nie tylko sportowy, ale także towarzyski. Stąd po biegu organizujemy owocowy bufet, przy którym można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi i rodziną – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator imprezy. – Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi – w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych będą nagrodzeni. 

Opłaty startowe

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednej lokalizacji za drugi i każdy kolejny start zapłacą 20 zł. Warunek to rejestracja od razu na wszystkie biegi (najpóźniej na 4 dni przed pierwszym z biegów cyklu). W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

Tak było w edycji 2017

W CITY TRAIL onTour 2017 wzięło udział 4727 osób, w tym 3578 dorosłych i 1149 dzieci. Największym biegiem był ten w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 498 dorosłych i 214 dzieci. W biegu w Łodzi wystartowało 272 dorosłych i 80 dzieci.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. 

Powiązane Posty