VIII Półmaraton Szakala już jutro!

Już w tę niedzielę biegacze ruszą na ścieżki Lasu Łagiewnickiego zmagać się z Półmaratonem Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Niemalże cała trasa przebiegać będzie duktami leśnymi, które wręcz bajkowo prezentują swoje podwoje, ukazując uczestniczącym w zawodach bogatą paletę jesiennych barw. Jest to niezaprzeczalnie jeden z największych walorów biegu, o czym zgodnie wspominano w komentarzach na gorąco po zakończeniu zmagań w poprzednich edycjach biegu.

W samo południe jako pierwsze ściganie zaczną kobiety, gonić je będą panowie. Podobno będzie mokro, zatem ściganie w parowach zapowiada się naprawdę ciekawie. Obok typowych klasyfikacji – open mężczyzn i kobiet, drużynówki i kategorii wiekowych – statuetki w kształcie trzmiela tajgowego czekają na najszybszych mieszkańców Bałut (5 kobiet, 5 mężczyzn) oraz dla najlepszych debiutantów, którzy nigdy dotąd nie ścigali się na dystansie 21 km. 

Na mecie nagrody – pakiety upominków od Rossmanna (kosmetyki i elektryczne szczoteczki do zębów), magiczne odżywki Formotiva oraz worki ze specyfikami dla biegaczy firmy ALE, tudzież kupony na kwiaty od firmy H. Skrzydlewska. Przypominamy, że  głównym sponsorem biegu jest również Spółka Accenture oraz Miasto Łódź, które wspiera Półmaraton ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Organizatorzy zapewniają, że w sobotę (godz. 15-20), a nawet w niedzielę (godz. 9-10.30) można jeszcze wykupić pakiet startowy.

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem dla biegaczy w związku z niedzielnym biegiem. Więcej informacji na stronie organizatora: http://szakalebalut.pl/viii-polmaraton/

Powiązane Posty