VI Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego już w najbliższą niedzielę

Do tej pory na liście startowej znajduje się blisko 700 zapisanych uczestników i uczestniczek, co niewątpliwie stanowi nowy rekord frekwencji biegu. Do osiągnięcia regulaminowego limitu pozostało tylko 50 miejsc. Wzorem poprzednich edycji „Szakala” każdy z zawodników w pakiecie startowym otrzyma pamiątkowy kubek z leśnym motywem, zaś po przekroczeniu linii mety – pamiątkowy medal oraz pakiet „metowy”.

Szakale nie bez powodu poprowadziły trasę Półmaratonu Szakala po terenie Lasu Łagiewnickiego. Las ten mieści się w granicach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i stanowi jeden z największych kompleksów leśnych znajdujących się w granicach miasta w Europie. To właśnie tutaj na co dzień można spotkać pośród licznych ścieżek biegowych kolegów i koleżanki z biegowych zawodów. 

Start oraz meta Półmaratonu usytuowane są w najbardziej znanej części Lasu Łagiewnickiego – w Arturówku – gdzie często organizowane są inne imprezy biegowe. Składa się on z trzech zbiorników wodnych. W około jednego z nich przebiega trasa organizowanego w lipcu Maratonu Sztafetowego Szakala. Mamy nadzieję, że krajobraz jaki zobaczycie na trasie biegu, wzmocniony jesiennymi kolorami, pokaże Wam zupełnie inne oblicze miasta. 

W VI Półmaratonie Szakala, zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach: open, drużynowej, wiekowej, nagradzani będą również w kategoriach „Debiut Półmaraton” oraz „Najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Bałut”. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: ROSSMANN, sklep Sport-Factory, ROBE, NOVAMA, SALON BEN, SKRZYDLEWSKA

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie przy ul. Skrzydlatej 75 (Arturówek). Po odbiór pakietów startowych zapraszamy już w sobotę od godz. 16-18, a także w niedzielę w godz. 9-11.

Wszystkie szczegółowe informacje dot. Półmaratonu dostępne są na stronie: www.szakalebalut.pl

Z biegowymi pozdrowieniami

Klub Sportowy „Szakale Bałut Łódź”

 

 

Powiązane Posty