Ultra Kamieńsk – bieg górski w centrum Polski

Ultra Kamieńsk to nowa impreza na biegowej mapie Polski, która odbędzie się 3 października 2015 roku. Trasa wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej nieopodal Bełchatowa, zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse 25 km i 50 km oraz bieg sztafetowy. 

Pomysł na organizację biegu na górze Kamieńska zrodził się w naszych głowach jakieś dwa lata temu, od tego czasu mocno ewaluował, aż do formuły w której odbędzie się rywalizacja na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu.

Góra Kamieńsk to miejsce gdzie na co dzień trenuje wielu „ultrasów” z województwa łódzkiego, odnosząc później sukcesy w górach „Cieszę się, że wreszcie ktoś docenił tę górę, to świetne miejsce do zorganizowania imprezy biegowej, bo już nie tylko będzie można tam trenować, a także ścigać się i rywalizować” – mówi ambasadorka Ultra Kamieńsk Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź .

Chcąc zachęcić do udziału w Ultra Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich organizatorzy przygotowali trzy warianty biegu: dystans 50 km, 25 km oraz sztafetę 2 x 25 km „Od Góry Kamieńsk rozpocząłem swoją przygodę z biegami górskimi. To właśnie tu na trasie biegu Ultra Kamieńsk przygotowywałem się do swoich pierwszych zawodów biegowych w górach – Maratonu Karkonoskiego. W tym roku już po docelowym w tym sezonie starcie w UTMB zmierzę się z trasą Ultra Kamieńsk w sztafecie wraz z Małżonką” –  powiedział ambasador Ultra Kamieńsk Bartek Grzegorczyk.

Organizatorami Ultra Kamieńsk są firma inesSport, Klub Sportowy Alaska, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk.

Start zapisów do biegu zaplanowany jest na 29 czerwca 2015 roku, szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, zachęcamy również od odwiedzin naszego fanpage gdzie znaleźć będzie można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk

Powiązane Posty