Udany debiut Maratonu wokół Jeziora Sulejowskiego

Stowarzyszenie KTR BikeOrient, znane głównie z organizacji Rajdy Bike Orient postanowiło zrobić imprezę dla biegaczy i to od razu Maraton wokół Jeziora Sulejowskiego. W ramach zawodów odbył się również bieg na dystansie 10 km dla osób, które zaczynają dopiero przygodę z bieganiem. Dodatkowo zorganizowano zawody rowerowe na starcie których stanęło blisko 150 rowerzystów. Na dystansie ultra maratonu najszybciej 50 km trasę pokonał Adam Łączyński, który uzyskał czas 3 godziny, 57 minut i 41 sekund, kolejną osobą na mecie był Kacper Krzysztofik z czasem 4:11:15, a trzeci Mariusz Dybalski – 4:15:28. Wśród Pań triumfowała Justyna Skupińska uzyskując czas 4:56:24, jako druga linię mety przekroczyła Joanna Adamska z czasem 5:00:03, a trzecie była Dagmara Kozioł, która pokonała trasę w 5:04:36. Na starcie maratonu stanęło 88 zawodników. Na dystansie 10 km wystartowało 50 biegaczy wśród których najlepsi okazali się Jarosław Chrząszcz (42:56) oraz Katarzyną Matysiak (46:56).