Teatr Wielki gra z Łódź Business Run

Do znanych sportowców Mariusza Wlazłego, Marka Plawgi czy piłkarzy Widzewa i ŁKS dołączają ludzie kultury. Baryton Andrzej Kostrzewski został ambasadorem charytatywnego biegu Łódź Business Run – Dla mnie i dla Teatru to zaszczyt, że możemy dołożyć cegiełkę i pomóc niepełnosprawnym  – podkreśla  solista Teatru Wielkiego

3 września w ośmiu miastach o tej samej godzinie wystartują biegi sztafetowe w ramach akcji fundacji Poland Business Run. Cel? Zbiórka pieniędzy dla osób niepełnosprawnych. Wśród nich są osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych.

W ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali 1 019 216 złotych. Od 2012 roku dzięki biegaczom udało się pomóc 139 niepełnosprawnym w całym kraju, w tym 10 z Łodzi i okolic. 

Wielki Teatr Wielki

Do wspierania charytatywnego biegu dołączyła pierwsza instytucja kultury – Teatr Wielki. – Z ogromną przyjemnością wystartuję w Łódź Business Run – podkreśla Andrzej Kostrzewski, baryton łódzkiej opery. – Od kilku lat regularnie biegam, co też pomaga mi odpocząć fizycznie i psychicznie. A jeśli mogę połączyć przyjemne z pożytecznym, to nie ma coś się zastanawiać. Z zebraniem ekipy nie było problemu – będzie damsko-męska.

Kostrzewski to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego. Jeszcze jako student – w 1984 roku zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego. Stworzył wiele ról, wysoko ocenionych przez krytykę teatralną i docenionych przez publiczność. Najważniejsze: Król Ubu, Ojciec Grandier – Diabły z Loudun, Eugeniusz Oniegin, Ford Falstaff, Hrabia di Luna – Trubadur, Hrabia – Wesele Figara, Figaro – Cyrulik sewilski, Miecznik – Straszny dwór.

Łódź Business Run wspierają znani sportowcy. Mariusz Wlazły to mistrz świata, jeden z najlepszych siatkarzy w historii polskiej siatkówki. Marek Plawgo to wielokrotny medalista mistrzostw Europy w biegu na 400 m i sztafecie 4×400 m. Piłkarze ŁKS i Widzewa też identyfikują się z ideą pomagania i na przedmeczowe prezentacje wyszli w koszulkach z logo biegu i klubowym herbem. 

Dla kogo pobiegniesz

Zapisy rozpoczęły się 6 czerwca. Już teraz jest pewne, że Łódź Business Run będzie miał rekordową frekwencję. Zapisało się już 265 pięcioosobowych sztafet, co oznacza, że na starcie stanie co najmniej 1325 osób. Limit to dwa tysiące. 

– Warto dołączyć, by pomóc wybranej przez fundację Malwinie Piaseckiej, która urodziła się bez kończyny. 28-letnia beneficjentka mówi o sobie, że jest szczęśliwą żoną i matki dwójki dzieci, ale jej marzeniem jest proteza, która pozwoli nadążać za synkami, godzić pracę z nauką, a także pozwoli jej na włożenie butów na obcasie – mówi Zuzanna Lewandowska, jedna z organizatorek Łódź Business Run.

Łódź Business Run patronatem objęły prezydent miasta Łodzi, marszałek województwa łódzkiego i wojewoda łódzki.

Zapisy do biegu – http://lodzbusinessrun.pl/pl/sign-in

Powiązane Posty