Szybkie 5 km już w niedzielę w Kleszczowie

„Kleszczów na Piątkę” to jeden z najszybszych biegów w Polsce, w najbliższą niedzielę w samo południe w Kleszczowie wystartuje 350 biegaczy. Wzorem poprzednich edycji start i meta zlokalizowane będą na gminnym stadionie przy ulicy Sportowej.  Wszyscy uczestnicy biegu głównego w pakiecie startowym otrzymają okolicznościowe koszulki techniczne oraz bilety wstępu na miejscowy basen Solpark, a na mecie medale.

Jak co roku na starcie biegu „Kleszczów na Piątkę” staną również medaliści Mistrzostw Polski. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o zwycięstwo w kategorii Pań, gdzie zmierzą się m.in. Justyna Korytkowska, Karolina Pilarska, Monika Kaczmarek, Ela Styczyńska. Utytułowane rywalki pogodzić będzie chciała zawodniczka gospodarzy Marta Olczyk, która w ubiegłym roku zajęła w biegu czwarte miejsce.

Wśród mężczyzn faworytami do zwycięstwa są Tomasz Osmulski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotnie w pierwszej trójce w Kleszczowie. Po roku przerwy w biegu wystartuje olimpijczyk Tomek Szymkowiak, a do walki o zwycięstwo włączy się zapewne jeden z najlepszych biegaczy w Polsce Radosław Kłeczek. Wśród mężczyzn barw gospodarzy bronić będę Mateusz Urbaniak oraz Radosław Berencz. 

Start biegu głównego poprzedzi rywalizacja dzieci, którzy na stadionie wystartują w czterech grupach wiekowych. Młodzi adepci biegania na mecie otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi puchary i nagrody. W biegach dziecięcych obowiązuje limit 150 uczestników.

Centrum zawodów, w tym start i meta, zlokalizowane będą na terenie gminnego stadionu w Kleszczowie przy ulicy Sportowej 3. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00 do godziny 11:15. Parking będzie zlokalizowany przy ulicy Sportowej 8 – basen Solpark.

Organizatorem biegu „Kleszczów na Piątkę” są LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów, a wykonawcą firma inessport.pl. Bieg odbywa się przy wsparciu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, firmy Energoserwis Kleszczów, „Solpark” Kleszczów oraz firmy kosmetycznej Efektima i gabinetu masażu „Wspaniałe Ciało”. 

W związku z niedzielnym biegiem „Kleszczów na Piątkę”, w godzinach 11:30 – 13:00 wyłączone z ruchu drogowego zostaną następujące ulice: Sportowa, Główna, Miła, Tulipanowa i Południowa. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy. Jednocześnie Zarząd Klubu Omega Kleszczów zaprasza mieszkańców do kibicowania uczestnikom biegu.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl 

Powiązane Posty