Rozbiegany Mikrofon w Studenckim Radiu Żak

Rozbiegany Mikrofon w Studenckim Radio Żak Politechniki Łódzkiej to audycja o bieganiu i wszystkim co jest z nim związane. Na antenie radia co tydzień rozmawiamy z biegaczami, organizatorami, trenerami. Z mikrofonem możecie nas spotkać na większości imprez rozgrywanych na terenie województwa łódzkiego oraz na największych imprezach biegowych w Polsce. Do tej pory naszymi goścmi byli m.in. Tomasz Osmulski – medalista ostatnich Halowych Mistrzostw Polski, organizatorzy Biegu Powstańca, Dychy Justynów – Janówka, Ludwik Sikorski trener triathlonu, Maciej Tracz „twórca” tras biegowych. W najbliższym czasie usłyszycie wywiady z organizatorami Półmaratonu Pabianice, Piotrem Kędzią (olimpijczykiem, człowiekiem, który pokonał Bolta). 

Premierowe odcinki Rozbieganego Mikrofonu możecie usłyszeć na 88,8 MHz na terenie Łodzi oraz na stronie www.zak.lodz.pl w całej Polsce. W najbliższym czasie będziecie mogli nas spotkać na jubileuszowej Maniackiej Dziesiątce, Półmaratonie w Pabianicach i w Warszawie. Wszystkie materiały wraz z tymi, które cenzura nie przepuściła znajdziecie na naszej stronie www.rozbieganymikrofon.pl 

Zespół Rozbieganego Mikrofonu w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej:

Bartłomiej Sobecki – maratończyk, który z każdym starem na koronnym dystansie robi progres, ale w drugą stronę. Od ponad dekady związany z łódzkim środowiskiem biegowym, jako zawodnik, organizator, dziennikarz. Na co dzień prowadzi serwis biegampolodzi.pl, współredaguje serwis maratonczyk.pl jest organizatorem m.in. Biegu Fabrykanta, GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking oraz popularnego ostatnio LCJRun.

 

Maciej Woźnicki, pracownik korporacji, dziennikarz GW, organizator największego parkrunu w Polsce oraz LCJRun jak sam mówi „bieganie jest do dupy”. Prowadzi serwis RunningSucks.pl, który jest inicjatorem kultowych imprez pod nazwą Make Run Harder. Stały uczestnik imprez biegowych w województwie łódzkim, oczywiście bez większych sukcesów (czasem wbija na pierwszą stronę wyników). Jest również maratończykiem z dość słabym rekordem życiowym 3:51, ale twierdzi, „że da się z tym żyć”.

 

Katarzyna Kraska – opiekun prowadzących w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, śmiało można powiedzieć, że jest współtwórcą Rozbieganego Mikrofonu. Na co dzień pracownik korporacji, szukający w codziennym życiu nowych wyzwań i … biegającego męża. Kasia zawsze podkreśla, że jak tylko takiego jej znajdziemy zacznie biegać  Lubi bawić się w podchody z harcerzami.

 

Marcin Barańczyk – zawsze (no prawie) po drugiej stronie konsolety, ustawia nam sprzęt, nagrywa i zmuszony jest słuchać naszych biegowych rozmów. Fanatyk muzyki z elementami folkowych brzmień. Jeśli chodzi o bieganie jest o jeden level wyżej od Kasi, bo startował w nie istniejącym już biegu o Złoty Toporek. Jak się pewnie domyślacie, pracuje w korpo.

 

Zapraszamy na naszą stronę www.rozbieganymikrofon.pl oraz na facebooka.

 

Powiązane Posty