Rozbiegana Fundacja Krwinka

Drużyna Fundacji „Krwinka”  – brzmi dumnie i dla nas ludzie, którzy do niej należą to wyjątkowe osoby o ogromnej empatii dla ciężko chorych dzieci. Gdy w roku 2011 zrodził się pomysł stworzenia krwinkowej Drużyny, nikt z nas nie przypuszczał, że w ciągu 3 lat będzie do niej należeć 80 biegaczy, 20 zawodników Nordic Walking oraz… drużyna piłkarska – Powstaniec Dobra. Cieszy fakt, że z każdym rokiem przybywa chętnych do współpracy z nami i mamy nadzieje, że ta tendencja się utrzyma. Nasi zawodnicy w ostatnim roku wystartowali w wielu biegach i odnieśli wiele sukcesów. Za każdym razem staramy się informować o tym na naszym Fanpage’u, na Facebooku.

Drużyna „Krwinki” w minionym roku zajęła miedzy innymi  4. miejsce w III Sztafetowym Biegu Szakala, 1. miejsce w klasyfikacji firmowej II Biegowej Bitwy o Łódź, a ostatnio 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego. 

Sukcesów indywidualnych naszych zawodników nie sposób wymienić, ale tak naprawdę każdy ich start w naszej koszulce to zarówno dla nas jak i dla naszych dzieci ogromne przeżycie, masa emocji i pozytywnej energii. Mali pacjenci z powodu hospitalizacji  nie mogą osobiście uczestniczyć w zawodach, ale dopytują nas o wyniki i poszczególnych zawodników. Zdają sobie sprawę, że sport to walka z własnymi słabościami – fizycznymi i psychicznymi, z którymi dzieci cierpiące na choroby onkologiczne również muszą walczyć każdego dnia w szpitalu.

Należy podkreślić, że każdy z naszych maratończyków startując w koszulkach lub czapeczkach z logo „Krwinki” pomaga w propagowaniu naszej działalności, czyli wspieraniu dzieci onkologicznie chorych i ich rodzin, a taka pomoc jest bezcenna i brak słów by określić naszą wdzięczność.

Jesteśmy przekonani, że drużynę „Krwinki” czeka wiele sukcesów w obecnym roku, czego z całego serca życzymy, a ze swojej strony gwarantujemy za każdym razem głośny doping.

Pozdrawiam
Maria Kaczmarska
Fundacja Krwinka

Powiązane Posty