Rowerowa Gra Miejska „Ruda na dwóch kółkach”

Tegoroczna wiosna to doskonały moment, by zapoznać się za pomocą roweru z Rudą Pabianicką, dawnym miastem, dziś jedną z części Łodzi. W tym roku przypada okrągła, 90 rocznica od nadania praw miejskich Rudzie, a ciepłe, długie dni z pewnością zachęcą do szukania śladów przeszłości w terenie. Wszystkich zroweryzowanych miłośników terenowych gier miejskich zapraszamy nad Stawy Stefańskiego okolice tamy koło restauracji „Wodnik” 12 maja na godzinę 12:00 na Rowerową Grę Miejską „Ruda na Dwóch Kółkach”, która odbędzie się w ramach uroczystych obchodów „urodzin” Rudy. Uczestnicy gry, połączeni w drużyny liczące od 1 do 4 osób, będą miały do wyboru zróżnicowane trasy, na których znajdują się najciekawsze obiekty dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego tego terenu – stare wille ukryte w lesie Górnej Rudy, pełne uroku wąskie uliczki rudzkiego Marysina, czy fabryki pamiętające przedwojenną świetność ich właścicieli – prawdziwych „Rudermenschów”;) Nie zapomnieliśmy również o specjalnej trasie dla dzieci – pod opieką dorosłych będą mogły znaleźć niezwykłe miejsca nad Stawami i w Rudzkim Lesie i rozwiązać zagadki z nimi związane. Zaś dla mieszkańców Rudy specjalna gratka – trasa biegnąca częściowo poza Rudę – by mogli oprócz „chwalenia swego”, poznać i „cudze” 

Wszystkie trasy, niezależnie od ich długości i stopnia trudności będą mieć metę w Bacówce u Józka – przytulnej, drewnianej restauracji położonej u stóp Rudzkiej Góry przy ul. Starorudzkiej, gdzie każdy z uczestników będzie mógł się pokrzepić wg uznania po trudach wycieczki.

Zapisy (poprzez wypełnienie specjalnego formularza zgłoszeniowego) odbywać się będą między 29 kwietnia a 8 maja drogą mailową. Warunkiem uczestnictwa w grze będzie posiadanie przez uczestnika sprawnego roweru (najlepiej przystosowanego do jazdy terenowej) oraz brak przeciwskazań zdrowotnych, a dla osób poniżej 18 roku życia – dodatkowo obecność rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń uczestników!

 

Regulamin i zgłoszenia

Serdecznie zapraszam

Janusz Molenda

Powiązane Posty