Rekordowy parkrun

124 osoby tyle wynosi od dzisiaj rekord frekwencji w biegach parkrun w Polsce. A najważniejsze jest to, że został on ustanowiony w Łodzi! Na tydzień przed łódzkim maratonem pogoda jest ciągle zimowa, ale nie odstraszyło to amatorów biegania by o 9 rano pojawić się na 41 biegu parkrun w Łodzi. Tak jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca wśród osób regularnie uczestniczących w biegu parkrun została przyznana nagroda miesiąca, którą były nowe buty biegowe od sponsora biegu firmy adidas. Dodatkową zachętą były koszulki techniczne ufundowane przez sportową redakcję Gazety Wyborczej dla osób startujących w łódzkim maratonie i biegu na 10km. 

Wśród startujących dzisiaj było ponad 20 debiutantów. Pomimo tego, że trasa była bardzo trudna: lód, woda i śnieg, dwie osoby poprawiły swoje dotychczasowe rekordy trasy. Zwyciężył Bartłomiej Błaszczyk z czasem 20 minut i 14 sekund. Drugi na mecie zameldował się Darek Andrzejczak (21:10), a trzeci przybiegł Jan Kamiński, pokonując całą trasę w czasie 21 minut i 28 sekund. Wśród kobiet tryumfowała Marta Barańska (24:27), która o zwycięstwo walczyła do samego końca z Martą Żabowską (24:30) i Agatą Walczak (24:50). Wszystkim obecnym należą się olbrzymie brawa za sportową rywalizację oraz wspaniałą atmosferę w trakcie biegu i po jego zakończeniu. Na mecie czekała gorąca herbata, na którą nie brakowało chętnych.

Jeśli jeszcze nie biegałeś w parkrun, możesz zobaczyć jak jest na tym darmowym 5km biegu w parku Poniatowskiego: www.parkrun.pl/lodz/nowosci  Znajdziecie tam galerie zdjęć, informacje o biegu oraz będziecie mogli się zarejestrować i dołączyć do grona blisko 300 tysięcy biegaczy z całego świata! Możecie też dołączyć do społeczności parkrun na facebooku: www.facebook.com/parkrun.lodz .

Przypominamy wszystkim uczestnikom parkrun Łódź, iż podczas cyklu Biegam po Łodzi 2013 przeprwadzona będzie specjalna klasyfikacja dla zawoników startujących w barwach parkrun Łódź. Zawody rozgrywane są na ternie łódzkich parków n adystansie 10 km. Serdecznie zapraszy, szczegóły na parkrun.pl/lodz.

zespół organizacyjny

parkrun Łódź

 

Powiązane Posty