Rekordowy 5. Łódź Business Run. Kto wspiera bieg

500 sztafet, czyli 2500 biegaczy wystartuje 2 września w piątej edycji akcji Poland Business Run w Łodzi. Wśród ambasadorów są piłkarze Widzewa, siatkarki Budowlanych, Polski Związek Piłkarzy, łódzcy lekkoatleci i trenerzy – Martyna Bielawska i Tomasz Osmulski

Z roku na rok biegaczy w Łódź Business Run jest coraz więcej. W poprzedniej edycji wystartowało niecałe dwa tysiące. Na ten rok organizatorzy postawili ambitniejszy cel – 2500 biegaczy, czyli 500 sztafet. I już na miesiąc przed startem cel udało się osiągnąć. 

– To świetna wiadomość nie tylko dla nas, ale także dla beneficjentów. Przecież im więcej biegaczy wystartuje, tym więcej pieniędzy dla niepełnosprawnych – podkreśla Martyna Izydorczyk z zespołu organizującego ŁBR. – Hasłem łódzkiej edycja Poland Business Run jest „Liga Mistrzów w pomaganiu” i to się jak najbardziej sprawdza. 

Poland Business Run to ogólnopolska akcja, która odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września. Tego dnia w dziewięciu polskich miastach – poza Łodzią w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie wystartują pięcioosobowe sztafety. Poza rywalizacją celem charytatywnego biegu jest pomaganie niepełnosprawnym. W zależności od potrzeb beneficjenci dostają profesjonalne protezy, wózki inwalidzkie lub inne wsparcie, które pomoże im w powrocie do normlanego życia lub w skutecznym szukanie pracy. 

W Łodzi organizatorzy biegu mogą liczyć na wsparcie ambasadorów – głównie sportowców, którzy znakomicie rozumieją ideę pomagania. Z Łódź Business Run współpracuje Widzew Łódź. 4 sierpnia piłkarze tej drużyny na przedmeczową prezentację wyszli w koszulkach biegu. Efektem współpracy będzie też nowy wózek dla jednego z kibiców łódzkiego klubu – Waldemara Milczarka, który przed spotkaniem symbolicznie przekazał koszulkę ambasadora prezesowi Widzewa – Przemysławowi Klementowskiemu. 

Ambasadorkami ŁBR zostały też siatkarki Budowlanych Łódź. W ich przypadku hasło „Liga Mistrzów w pomaganiu” nabiera też innego wymiaru. Łodzianki zagrają bowiem w siatkarskiej Lidze Mistrzów. – To naturalny odruch, że zostaliśmy ambasadorem charytatywnego wydarzenia. Jeśli w jakikolwiek sposób możemy pomóc potrzebującym, to nie trzeba nas namawiać – zapewnia Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

ŁBR 2018 wspierają też indywidualni sportowcy. Tomasz Osmulski to jeden z najbardziej znanych łódzkich lekkoatletów, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach średniodystansowych i przełajowych. Obecnie trener. 

– Warto pomagać i namawiać biegaczy, by brali udział w imprezach, które mają szczytny cel. Poza tym znam też beneficjentem tego biegu – Jacka Aleksejewa. To przykład osoby, która nie poddaje się mimo przeciwności losu i pokazuje że nie ma dla niego żadnych barier – podkreśla Osmulski.

Kolejną ambasadorką jest Martyna Bielawska. Jest byłą reprezentantką Polski w lekkoatletyce, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w trójskoku i skoku wzwyż. Obecnie zajmuje się tworzeniem programów treningowych, jest trenerem personalnym kobiet i instruktorką fitness. – Jako zawodowy sportowiec bardzo chętnie uczestniczę w charytatywnych wydarzeniach. Nie ma lepszej inicjatywy jak możliwość połączenia aktywności fizycznej z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi – mówi Martyna Bilewska. – Dodatkowo sztafeta jest to specyficzna konkurencja, bo biegniemy dla całej drużyny, nie tylko dla siebie. A jeśli można to połączyć z pomocą dla potrzebujących, to jestem przekonana ze każdy da z siebie 110 proc

Powiązane Posty