Rekordowe wyniki na V Pabianickim Półmaratonie

Jubileuszową V edycję Pabianickiego Półmaratonu ukończyła rekordowa liczba 1109 zawodników z Polski i zagranicy. W tym roku w ramach imprezy odbył się również  bieg towarzyszący na dystansie 5 km, który ukończyło 130 biegaczy. Najszybciej dystans 21 km pokonał reprezentant Ukrainy SEMENOVYCH Bogdan, który zwyciężył z czasem 1:05:03 i ustanowił nowy rekord biegu. Wśród kobiet najszybsza okazała się była reprezentantka Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Sylwia Ejdys – Tomaszewska uzyskując czas 1:16:16 równiez poprawiając rekord imprezy.

– Pomimo bardzo wietrznej pogody uczestnicy naszych zawodów uzyskali bardzo dobre czasy, mamy dwa nowe rekordy imprezy wśród kobiet i mężczyzn co pokazuje, że trasa w Pabianicach jest bardzo szybka powiedział Łukasz Ścibut organizator biegu.

W ramach V Pabianickiego Półmaratonu odbył się również bieg na dystansie 5 km, który startował wspólnie z uczestnikami zmagającymi się z dystansem 21 km. Zwycięzcami zostali Łukasz Parszczyński – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz reprezentantka Pabianic Anna Furga.

W trakcie trwania półmaratonu na stadionie odbyły się biegi w dla dzieci, w których wzięło udział kilkuset zawodników.