Rekord trasy Nordea LCJRun!

Ponad 700 biegaczy ukończyło trzecią edycję biegu Nordea LCJRun, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę na terenie Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi. Zawodnicy do pokonania mieli 5-kilometrową, szybką trasę, poprowadzoną pasem startowym łódzkiego lotniska. Świadczą o tym czasy zwycięzców biegu, zarówno Grzegorz Petrusiewicz, który uzyskał wynik 15 minut i 30 sekund jak i Monika Kaczmarek, która na mecie zameldowała się po 17 minutach i 34 sekundach ustanowili rekordy trasy! 

Wielu zawodników podczas Nordea LCJRun co roku poprawia swoje najlepsze rezultaty na 5 km, wśród nich był szósty na mecie Adam Ciechański:

udało się w końcu złamać 17 minut z czego jestem bardzo zadowolony, pierwszą część dystansu biegłem wspólnie z Piotrkiem Kędzią oraz Moniką Kaczmarek, po nawrocie gdzie było już z wiatrem zaatakowałem. Na mecie zegar pokazał 16:57 z czego jestem bardzo zadowolony.

W tym roku oczekiwanie na start biegu umilały uczestnikom liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów, jak co roku czas można było spędzić w kinie, gdzie leciały filmy o tematyce biegowej, przemierzać labirynty w wirtualnej rzeczywistości przygotowane przez firmę Inplanner. Chyba najbardziej oblegane było stoisko partnerskie sklepu dla biegaczy Trucht Centrum Endorfin. Tutaj zawodnicy mieli możliwość rozegrać m.in.  turnieje tenisa stołowego. 

Rozgrywki były tak emocjonujące, że doping było słychać w każdej części hali odpraw. Oprócz tego w naszym namiocie można było poćwiczyć szare komórki rozwiązując trójwymiarowe zagadki logiczne, a miłośnicy Scrabble mieli możliwość rozegrania niejednej partyjki – mówi Patryk Józefowicz ze sklepu Trucht.

Jedną z tegorocznych niespodzianek przygotowanych dla biegaczy przez Port Lotniczy w Łodzi był stojący na płycie lotniska samolot linii lotniczych Adria Airways. Linie latają z łódzkiego lotniska do Monachium i Amsterdamu a od czerwca również do Paryża. 

uznaliśmy, że będzie to znaczący element imprezy, który doda jej klimatu. Przed startem ponad 700 biegaczy zrobiło sobie wspólne zdjęcie z samolotem w tle, które będzie zarówno dla nas jak i dla uczestników biegu świetną pamiątką. – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź im. Wł. Reymonta

Po pamiątkowym zdjęciu nastąpiło to na co wszyscy czekali, wystartowała trzecia edycja biegu Nordea LCJRun. 717 zawodników pokonało wspólnie trasę tego niepowtarzalnego biegu. 

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal w kształcie krawata – symbolem LCJRun, w dwóch poprzednich edycjach był krawat który zdobił charakterystyczne koszulki tego biegu – mówi Maciek Woźnicki – projekt medalu trzymaliśmy do końca w tajemnicy, cieszymy się że jego kształt przypadł uczestnikom do gustu, niema chyba w Polsce biegu na którym każdy dostaje krawat – dodaje Bartek Sobecki  

Nordea LCJRun odbył się dzięki wsparciu portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi, sponsorem tytularnym zawodów jest Nordea Bank AB S.A. oddział w Polsce, a sponsorem firma KIA Marvel – dystrybutor samochodów KIA. Organizatorami Nordea LCJRun  są firma inesSport oraz Parkrun Łódź.

Kolejna edycja Nordea LCJRun już za rok. Pełne wyniki można znaleźć na stronie www.lcjrun.pl, zachęcamy również do odwiedzania naszego fanpage www.facebook.com/lcjrun 

Wyniki

Relacja by Festiwalbiegowy.pl

Foto by Foto Doktorek cz. 1

Foto by Foto Doktorek cz. 2

Powiązane Posty