Rekord frekwencji w Kleszczowie!

Blisko 300 zawodników ukończyło drugą edycję biegu „Kleszczów na Piątkę” rozgrywanego na szybkiej atestowanej 5 km trasie, ze startem i metą na gminnym stadionie. Na czas biegu, ulice Kleszczowa wypełnili biegacze w specjalnie przygotowanych na bieg żółtych koszulkach technicznych. W tym roku zwycięzcą został Hubert Prokop, który przez blisko 5 km walczył o końcowy trumf z Tomaszem Osmulskim, trzeci na mecie zameldował się Maciej Nitka. Wśród kobiet zwyciężyła druga przed rokiem Justyna Korytkowska, która pokonała Agnieszką Kuzyk oraz Elżbietę Styczyńską. W biegu głównym nie zabrakło reprezentantów Gminy Kleszczów, wśród których najlepiej zaprezentowała się Marta Olczyk reprezentująca klub LKS Omega Kleszczów, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji kobiet.

Tak jak rok temu, trasa okazała się szybka. Dość powiedzieć, że na 5 kilometrach znalazło się tylko sześć zakrętów. Umożliwiło to prawdziwie szybkie bieganie i w tym roku udało mi się pobiec równie szybko jak w pierwszej edycji – mówił na mecie Maciek Woźnicki, jeden z uczestników.

Start biegu głównego poprzedziły biegi dziecięce, które rozegrane zostały na stadionie i zgromadziły ponad 100 uczestników. Najmłodsi uczestnicy rywalizowali w czterech grupach wiekowych od przedszkolaka do gimnazjum. Na wszystkich na mecie czekały pamiątkowe medale oraz słodkie upominki.

Zawody zostały zorganizowane przez LKS Omegę Kleszczów przy pomocy Gminy Kleszczów, Aquaparku „Solpark”, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczowie oraz Komendy miejscowej Policji. Wykonawcą biegu „Kleszczów na Piątkę” była firma inesSport.