Półmaraton Szakala – relacja, zdjęcia, film,wyniki

25 października 2015 r. odbyła się VI edycja Półmaratonu Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego w iście bajkowej, jesiennej scenerii. Na zawodników czekały liczne podbiegi oraz strome wąwozy – „parowy szakala”. Wszystkie trudny i zmęczenie wynagradzał jednak kontakt z unikalną przyrodą największego w Europie kompleksu leśnego w granicach miasta.

Półmaraton Szakala jest nie tylko rajem dla przełajowców, lecz przyciąga również biegaczy ulicznych, którzy szukają tu odmiany na koniec sezonu. Dlatego też, w tegorocznej edycji wziełą udział rekordowa, 623 osobowa grupa zawodników. Trasa poprowdzona skrajem największego europejskiego kompleksu leśnego rozpoczynała się na znanym ze Sztafetowego Maratonu Szakala mostu w Arturówku, gdzie ul. Skrzydlatą biegliśmy do samej ul. Warszawskiej, a tam zawracając i skręcając do Lasu Łagiewnickiego pozostawaliśmy w nim aż do samego końca. Biegnąc duktami leśnymi pokonaliśmy po drodze kilka bardziej stromych podbiegów – w tym leśnych wąwozów zwanych „parowami szakala”, niewątpliwie stanowiących najtrudniejszą część  trasy z najbardziej stromymi zbiegami i podbiegami. Zawieszona lina pełniąca funkcję poręczy pomagała jednak wielu uczestnikom pokonać ten niełatwy odcinek. 

Trudy biegu wynagradzała sceneria, która wręcz bajkowo prezentowała swoje podwoje, ukazująć uczestniczącym w zawodach bogatą paletę jesiennych barw. Jest to niezaprzeczalnie jeden z największych walorów biegu, o czym zgodnie wspominano w komentarzach na gorąco po zakończeniu zmagań w poprzednich edycjach biegu.

Zgodnie z regulaminowym czasem, punktualnie o godz. 12.00 na trasę wyruszyły kobiety, zaś po nich o 12:15 i 12:25 dwie grupy mężczyzn. Idealna dla biegaczy pogoda – przyjemne słońce i 10 stopniowa temperatura pozwalały na rozwinięcie największych obrotów przy braku zagrożenia przegrzania na trasie. Dzięki temu wiele osób, które startowały wcześniej w „Szakalu” poprawiło swoje wyniki z poprzednich edycji.

Z tych uroków aury skorzystała przedstawicielka Szakali – Małgorzata Michalak-Mattar, która w grupie kobiet pewnie prowadziła od pierwszego do ostatniego kilometra, nie dając się nawet wyprzedzić żadnemu z mężczyzn. Na metę wbiegła po 1:30:53, wyprzedzając o blisko 4 minuty kolejną zawodniczkę – Magdalenę Ziółek z Łódź Running Team (1:34:32). Trzecia na mecie była Katarzyna Konopka-Chabin z BIEGAM DLA DIABECIAKÓW (1:37:43)

Więcej emocji dała rywalizacja grupy mężczyzn. Dwaj najszybsi zawodnicy z pierwszej grupy startującej: Artur Kamiński, który w ubiegłym roku wbiegł na metę jako drugi zawodnik za Tomaszem Osmulskim oraz Jan Wychowałek, rywalizowali ze sobą ramię w ramię niemalże przez całą trasę. Znający jednak lepiej trasę z poprzednich edycji Artur, zdołał przegonić rywala i uciec mu przed metą na kilkanaście sekund. Jan Wychowałek nie cieszył się jednak długo z drugiego miejsca. W ostatniej fali startował bowiem „korespodencyjny” rywal wyżej wymienionych, Artur Jabłoński, który trasę Półmaratonu pokonał… zaledwie sekundę wolniej od swojego imiennika. Czasy zwycięzców: Artur Kamiński (PŁOCK BIEGA NO AGE LIMIT) 1:16:07, Artur Jabłoński (DREAM RUN) 1:16:08, Jan Wychowałek (AKADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOSWODNA ŁÓDŹ) (1:16:22)

Tradycyjnie już, pakiet startowy w postaci „szakalowego kubka” z leśnym motywem, na mecie wzbogaciły pamiątkowe medale, zaś dla najlepszych – puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów biegu: ROSSMANN, Sklep ROBE, Sklep Sport-Factory, Sklep SALON BEN, H. Skrzydlewska, NOVAMA

Półmaraton Szakala zorganizowany został przez KS Szakale Bałut Łódź przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. Głównymi sponsorami imprezy byli: Accenture Delivery Center, ROSSMANN, ALE-Active Live Energy.

 

W imieniu swoim oraz Szakali wszystkim zawodnikom, kibicom oraz wolontariuszom dziękujemy za udział, doping oraz wszelką pomoc w organizacji biegu. Bez Was, atmosfery którą stworzyliście i pozytywnej energii, która z Was emanowała, ta impreza nie mogłaby się udać. Wasza radość i zadowolenie są naszymo motywatorem do kolejnych inicjatyw i przedsięwzięć.

WYNIKI

Zapraszamy na stronę VI Półmaratonu Szakala, znajdziecie tam obszerne relacje z biegu: www.szakalebalut.pl/vi-polmaraton

Z biegowymi pozdrowieniami

Szymon Drab

PS.

Jednocześnie Szakale ogłaszają KONKURS na publikowaną relację z VI Półmaratonu Szakala. Forma dowolna: może być to tekst pisany lub link do bloga, fotorelacja, filmik, wiersz – niech wyobraźnia Was nie ogranicza. 

Miejsce publikacji dowolne – wpis na facebook, Waszym blogu, forum, czy innym portalu (np. blog serwisu www.biegampolodzi.pl).

Link do opublikowanej relacji prosimy przesłać do 10 listopada 2015 r. na adres: szakalebalut@o2.pl

Spośród wszystkich przesłanych relacji Szakalowe jury wybierze najciekawsze relacje, która zostanie nagrodzona. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Nagrodzoną relację opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz fanpage do dnia 15 listopada 2015 r.

 

Powiązane Posty