Półmaraton Szakala już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, 27 października 2013 roku odbędzie się 4. Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. Wstępne prognozy pogody są optymistyczne – będzie słonecznie i bez deszczu, kilkanaście stopni powyżej zera. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 650 zarejestrowanych uczestników, co stanowi nowy rekord frekwencji imprezy. Co prawda zapisy za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego są już zamknięte, jednak chętni mogą się jeszcze zapisać na bieg w Biurze Zawodów.

Biuro zawodów mieścić się będzie w ośrodku MOSiR w Arturówku (ul. Skrzydlata 75). Biuro będzie czynne:

w sobotę (26.10) w godzinach 16-18,

– w niedzielę (27.10) w godzinach 9-11.

Wśród osób, które odbiorą pakiety startowe w sobotę będą rozlosowane upominki, w tym zaproszenia do Teatru Muzycznego na wybrany spektakl. Losowanie zaproszeń oraz ogłoszenie wyników nastąpi niezwłocznie po zamknięciu Biura Zawodów (wyniki będą opublikowane na stronie Klubu oraz rozsyłane drogą emailową).

Głównym Sponsorem IV edycji Półmaratonu Szakala jest Accenture Łódź Delivery Center oraz firma ROSSMANN. Accenture Łódź Delivery Center to zlokalizowane w Łodzi centrum technologiczne firmy Accenture, która świadczy usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu klientom z ponad 120 krajów świata. W ramach firmy działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników. Klub liczy obecnie 230 członków z Łodzi i Warszawy. Kilkunastu z nich będziemy mogli spotkać na szlakach niedzielnej trasy. 

Rossmann – obecnie jest jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie. W chwili obecnej w Polsce sieć liczy ponad 600 sklepów w 300 miastach w Polsce.  W ubiegłym roku oddano do użytku biurowiec przy ul. św Teresy na osiedlu Teofilów, w którym mieści się centrala firmy Rossmann w Polsce. Wśród niedzielnych biegaczy znajdą się również reprezentanci grupy ROSSbiegani.

Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska.

Zwycięzcy biegu oraz licznych kategorii nagradzani będą pamiątkowymi pucharami. Wśród dodatkowych kategorii zawodnicy powalczą m.in. o miano najszybszego mieszkańca Bałut, czy najszybszego debiutanta na dystansie półmaratonu. Dla sympatyków sobotnich biegów w Parku im. Poniatowskiego czeka specjalna klasyfikacja „Parkrun” (regulamin tutaj) Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy kubek oraz specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.szakalebalut.pl

Powiązane Posty