Piwna Mila

31 sierpnia 2014  odbędzie się, organizowana przez Piwotekę Narodową, impreza biegowa. Branża zobowiązuje – planowany bieg to Piwna Mila. Wydarzenie na ma celu propagowanie aktywnego spędzania czasu i promocję dobrego piwa. Forma biegu zostanie nieco zmieniona w stosunku do tradycyjnej Piwnej Mili. Przypomnijmy, zabawa polega na czterokrotnym przebiegnięciu dystansu 400m (w sumie 1600m – stąd nazwa). Przed każdym kolejnym okrążeniem zawodnik musi wypić 0,5L piwa. 

W Piwotekowym biegu wydzielono eliminacje (1280m, 4x 200ml piwa) i finał (1600m, 4x 300ml piwa). Dzięki temu udział w zabawie wziąć może każdy, nawet kanapowy, piwosz. Eliminacje przewidziane są dla 150 osób, do finału kwalifikują się 32. Trasa biegnie  ulicą 6 Sierpnia, na odcinku Piotrkowska – Kościuszki. Początek biegu planowany jest na godz. 14.

Warto wspomnieć, że w trakcie biegu pite będzie wyjątkowe piwo. Kontraktowy browar Pinta dostarczy Grodziskie 4.0 – styl rdzennie polski. Grodziskie, zwane polskim szampanem, to bardzo lekkie piwo warzone z delikatnie wędzonego słodu pszenicznego. Grodzisze są mocno gazowane i charakteryzują się niewielką zawartością alkoholu, oscylującą o okolicach 2,5%, co czyni je doskonałymi do gaszenia pragnienia w ciepłe dni.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma mieć formę zabawy. Zarówno zmniejszony w eliminacjach dystans i objętość piwa, jak i wybór stylu o niewysokiej zawartości alkoholu mają zapewnić kulturalny i bezpieczny przebieg imprezy.

Zapisy na Piwną Milę odbywają się drogą elektroniczną pod adresem: zapisy.inessport.pl

Powiązane Posty