Piwna mila – kolejne nagrody dla uczestników

31 sierpnia 2014  odbędzie się, organizowana przez Piwotekę Narodową, impreza biegowa. Branża zobowiązuje – planowany bieg to Piwna Mila. Wydarzenie na ma celu propagowanie aktywnego spędzania czasu i promocję dobrego piwa. Forma biegu zostanie nieco zmieniona w stosunku do tradycyjnej Piwnej Mili. Przypomnijmy, zabawa polega na czterokrotnym przebiegnięciu dystansu 400m (w sumie 1600m – stąd nazwa). Przed każdym kolejnym okrążeniem zawodnik musi wypić 0,5L piwa. 

W Piwotekowym biegu wydzielono eliminacje (1280m, 4x 200ml piwa) i finał (1600m, 4x 300ml piwa). Dzięki temu udział w zabawie wziąć może każdy, nawet kanapowy, piwosz. Eliminacje przewidziane są dla 150 osób, do finału kwalifikują się 32. Trasa biegnie  ulicą 6 Sierpnia, na odcinku Piotrkowska – Kościuszki. Początek biegu planowany jest na godz. 14.

Informacje o biegu znajdziecie tutaj: 

http://piwotekanarodowa.pl/aktualnosci-i-wydarzenia/nowa-impreza-biegowa-piwna-mila-ulicy-6-sierpnia-lodzi/

Zapisy: www.zapisy.inessport.pl

Nasz piwny bieg nadchodzi wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas aby powiedzieć bliżej o nagrodach dla uczestników biegu.

Za miejsca I – III w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn –  bony na zakupy w Piwotece Narodowej o wartości 100 zł, 50 zł, 30 zł 

Piwoteka Narodowa to 15 kranów z ciągłą rotacją piw i kilkadziesiąt piw butelkowych z różnych krajów, w wielu stylach. Mamy piwa z Polski, Czech, Niemiec, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii i kilku innych. American India Pale Ale, Whisky Dry Stout, Imperial Witbier czy Amber Lager? Jeśli nie będziecie mogli się zdecydować, nasza obsługa opowie Wam o dostępnych piwach i pomoże w wyborze tego, na co macie ochotę. Oferujemy też szeroki zakres piwnych przekąsek, m. in. orzeszki, chipsy, Nachos, suszone owoce morza lub suszona wołowina – w sam raz by podkreślić smak pitego trunku. 

Piwoteka to pub dla biegaczy – mamy nawet swoją nieformalną drużynę Biegiem Po Piwo. Po zawodach spotykamy się dzieląc się wrażeniami z ostatnich startów.

Za miejsca I – III w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn –  nagrody rzeczowe ufundowane przez rzemieślniczy Browar Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego – szkło firmowe oraz koszulki firmowe browaru z etykietami autorstwa rysownika Andrzeja Mleczko.

– każdy z uczestników biegu otrzyma kupon na 1 piwo beczkowe z browaru

Jan Olbracht – Powrót Króla – American Pale Ale – Jasne piwo górnej fermentacji o średniej zawartości alkoholu z lekko wyczuwalnym słodowym charakterem. Zdecydowana, mocna goryczka, bukiet zapachów oraz delikatna wytrawność są rezultatem zastosowania najlepszych amerykańskich odmian chmieli.  

Śmietanka Toruńska – Jasne piwo pszeniczne, o charakterystycznym aromacie bananów i goździków. Naturalnie mętne, mocno wysycone dwutlenkiem węgla. Idealnie nadaje się jako dodatek do dań z ryb lub serów. 

Kilka słów o browarze:

„ Po 518 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego.

Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu.  

To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski – lokal restauracyjny, z warzelnią o wybiciu 10hl i leżakownią o pojemności 100 hl. Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego. Jego wyjątkowość polega m.  in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.

Obranie tego właśnie kierunku zaskutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht  w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.”

Dodatkowo: 

– wśród uczestników zostanie rozlosowanych 10 bonów na posiłek do restauracji Manekin oraz szkło firmowe oraz koszulki firmowe browaru z etykietami autorstwa rysownika Andrzeja Mleczko.

Zapraszamy serdecznie – takiego biegu w Łodzi jeszcze nie było!!!

Powiązane Posty