parkrun Łódź – podsumowanie lutego

Jak to mawiają: Idzie wiosna, czas zmienić oponki na letnie. I nie chodzi tu bynajmniej o samochody! Jak najskuteczniej to zrobić? Przede wszystkim należy zacząć się ruszać, a jeszcze lepiej biegać. Pomocą w osiągnięciu tego celu służy parkrun Łódź. Jest to darmowy bieg z nagrodami na 5km w parku Poniatowskiego. By wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl , wydrukować przesłany emailem kod uczestnika i przyjść o 8:45 na parking przy ulicy Inżynierskiej. Spotkacie tu zarówno początkujących biegaczy jak i osoby trenujące od kilkunastu lat, które z chęcią udzielą porad. Uwaga! Obecni uczestnicy biegu zgodnie twierdzą, że to wciąga. Później człowiek budzi się rano co sobotę z myślą, że rozpoczęcie weekendu od szybkich 5 kilometrów to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy jakie do tej pory wymyślono. 

W Łodzi impreza istnieje od 9 miesięcy, można powiedzieć, że dopiero przychodzimy na świat. Jednak nie do końca jest to prawda, bo który niemowlak ma już przebiegnięte blisko 11000 kilometrów w ciągu 35 tygodni życia? Albo który do tej pory ma na swoim koncie 2100 indywidualnych biegów? Tak, to my! W ciągu tych 35 tygodni zmieniło się bardzo dużo: przede wszystkim poznaliśmy się bliżej. Społeczność parkrun w Łodzi liczy 700 osób. Nawiązały się znajomości i przyjaźnie. Pomimo zimowego chłodu atmosfera jest gorąca. Mało kto po skończonym biegu idzie od razu do domu. Nasi wolontariusze zapewniają gorącą herbatę po każdym biegu, tak więc można zostać chwilę, albo i godzinę dłużej. W ostatnich tygodniach samoistnie powstała grupa biegowa „parkrun Łódź”, która uczestniczy w większości imprez odbywających się w Łodzi i okolicach. Pod szyldem parkrun biegamy regularnie w m.in. w zimowym Grand Prix Łodzi. W jednym z biegów wystartowaliśmy w kamizelkach z naszym logo. W Biegu Karnawałowym mogliście zobaczyć nas w przebraniach i z flagą parkrun na ramieniu. W ostatni weekend lutego byliśmy w miejscowości Dobra pod Strykowem, na 10km biegu przełajowym, w którym udało nam się zająć całkiem przyzwoite miejsca. 

A co będzie się działo w marcu? 

Już w najbliższą sobotę (2 marca) do kogoś uśmiechnie się szczęście i otrzyma od naszego sponsora, firmy adidas, nowiutkie buty biegowe. Wręczymy też nagrodę za najlepsze przebranie Biegu Karnawałowego Grand Prix Łodzi.

Na pierwszy wiosenny bieg przygotowujemy dla Was niespodziankę. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas.

Szczegółowe informacje na temat biegu znajdują się na stronie: www.parkrun.pl/Lodz 

Zapraszamy do polubienia nas na www.facebook.com/parkrun.lodz 

 

Powiązane Posty