parkrun biega w Łodzi!

A dokładnie od czerwca 2012. parkrun to całkowicie darmowy bieg (w którym co miesiąc do wygrania są buty biegowe!) na dystansie 5 kilometrów. Odbywa się on w każdą sobotę o 9 rano w parku Poniatowskiego w Łodzi. Od inauguracji wzięło w nim udział ponad 500 zawodników: od początkujących, aż po bardzo zaawansowanych biegaczy. O popularności biegu świadczy stale zwiększająca się ilość uczestników oraz to, że biorą w nim udział przedstawiciele praktycznie wszystkich łódzkich grup biegowych. Aby stać się częścią ponad 400 tysięcznej społeczności parkrun na świecie, wystarczy się zarejestrować, wydrukować kod uczestnika i po prostu przyjść na bieg. Nie ma konieczności zapisywania się na poszczególne biegi. Przy okazji każdego z biegów, można spotkać trenerów lekkiej atletyki, którzy odpowiedzą na pytania związane z treningiem.

Od początku istnienia łódzkiej edycji portal biegampolodzi.pl informował regularnie swoich czytelników o tym co dzieje się na parkrun. Od dzisiaj będziecie mogli znaleźć na naszej stronie jeszcze więcej informacji o tej imprezie. Pojawią się miesięczne podsumowania, relacje uczestników oraz informacje o losowaniu nagród ufundowanych przez głównego sponsora parkrun w Polsce, firmę adidas. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy dotrzemy do większej ilości Łodzian zainteresowanych amatorskim bieganiem.

Chcesz wystartować w zawodach GP Łodzi z wybranym przez siebie numerem startowym?

parkrun Łódź oraz organizatorzy zimowego GP Łodzi w biegach przełajowych i Nordic walking mają dla Ciebie propozycję. Wystarczy zarejestrować się do udziału w GP Łodzi jako drużynę podając „parkrun Łódź”, a następnie wysłać na adres organizatora email z informacją jaki numer chcesz otrzymać 🙂 Jesteś już zarejestrowany? Żaden problem, wyślij email do organizatora wyrażając chęć dopisania/zmiany drużyny na parkrun Łódź oraz numer jaki chcesz otrzymać. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres: poczta@biegampolodzi.pl. Numery 1-10 nie mogą być wybrane.

Zdjęcia z imprezy GP Łodzi pojawią się na stronie biegampolodzi.pl oraz na profilu parkrun Łódź na facebooku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w GP Łodzi oraz parkrun Łódź!

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:

parkrun Łódź: www.parkrun.pl/Lodz oraz na facebooku

GP Łodzi: www.gplodzi.pl oraz na facebooku

 

 

 

Pozdrawiamy,

Maciek Woźnicki

Koordynator biegu parkrun w Łodzi

 

Bartłomiej Sobecki

Organizator GP Łodzi, red. naczelny biegampolodzi.pl

 

 

Powiązane Posty