Nordea LCJRun po raz trzeci już w sobotę!

Już za kilkadziesiąt godzin, w nocy z soboty na niedzielę wystartuje w Łodzi trzecia edycja Nordea LCJRun czyli nocny bieg po pasie startowym międzynarodowego Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi nad którym Honorowy Patronat objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 kilometrów bardzo szybkiej trasy poprowadzonej pasem startowym.

W tym roku zapowiada się rekord frekwencji gdyż na listach startowych znalazło się ponad 900 zawodników. Zainteresowanie zawodami było tak silne, że zapisy zakończyły się na kilka tygodni przed terminem ustalonym przez organizatorów.

Z roku na rok coraz więcej osób z całej Polski oraz zagranicy chce z nami biegać po pasie startowym lotniska – mówi Bartłomiej Sobecki jeden z organizatorów Nordea LCJRun. – Mamy zapytania z całej Polski, a nawet z Londynu. Biegacze podchodzili do nas już w trakcie ubiegłorocznej imprezy i pytali czy jest szansa by w kolejnym roku bieg także się odbył

Zarząd lotniska podchodzi bardzo przyjaźnie do naszej inicjatywy. Mamy pełne wsparcie z ich strony i cieszymy się, że możemy pomóc sobie nawzajem – opowiada Maciej Woźnicki, współorganizator. – Dzięki Nordea LCJRun mamy możliwość pokazania biegaczom takich części lotniska, na które normalnie nie ma wstępu. Z drugiej strony możemy także pokazać, że łódzkie lotnisko się rozwija, dochodzą nowe połączenia, jak na przykład do Paryża, które rusza 2 czerwca. Tak naprawdę z Łodzi można dostać się łatwo praktycznie w dowolne miejsce na ziemi by na przykład pobiec tam maraton – dodaje Maciej.

O rosnącym zainteresowaniu sportem mówi także Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank AB Oddział w Polsce: – Biegi cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością tak w Polsce, jak i Skandynawii, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację tej imprezy. Zapraszamy do biegu chętnych z branży finansowej. Mamy w naszej firmie drużynę biegową, która również licznie weźmie w nim udział. Trzymamy szczególnie za nich kciuki, ale będziemy kibicować wszystkim uczestnikom. 

W tym roku w organizację biegu włączyła się firma Marvel, autoryzowany dealer marek KIA i Hyundai w Łodzi, której prezes zarządu, Paweł Białkowski dodaje: – Staramy się wspierać imprezy, które mają potencjał, a bieg po lotnisku na pewno go ma. Sam często latam z łódzkiego lotniska w celach biznesowych i szczerze przyznam, że bardzo się ucieszyłem kiedy zgłosili się do mnie organizatorzy Nordea LCJRun. To ciekawy pomysł i mam nadzieję że będzie kontynuowany. W tym roku na pasie startowym oprócz biegaczy pojawią się także najnowsze modele oferowanych przez nas aut – Optima i nowy Sportage.

Kolejną nowością w trzeciej edycji Nordea LCJRun są medale, które po raz pierwszy zostaną wręczone na mecie. 

Nie chcemy zdradzać ich kształtu, ale mogę powiedzieć, że są bardzo oryginalne i nie, nie jest to samolot – śmieje się Bartłomiej Sobecki. – Myślę, że się spodobają i zajmą szczególne miejsce wśród medali wybieganych przez naszych zawodników.

Start Nordea LCJRun nastąpi w nocy z soboty na niedzielę (14 na 15 maja), szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.lcjrun.pl

Powiązane Posty