Nordea LCJRun – NOCny bieg po lotnisku w Łodzi

W nocy z 16 na 17 maja 2015 roku odbędzie się drugi w historii bieg po pasie startowym Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi – Nordea LCJRun NOCny bieg po lotnisku. W porównaniu do zeszłego roku, nieznacznie zmieniła się też nazwa biegu. W projekt zaangażowało się jedno z największych w Polsce centrów rozliczeniowych – Nordea Operations Centre, którego dyrektor Mikołaj Ługowski sam zamierza wystartować w biegu. Nazwa biegu składa się teraz z trzech części: Nordea – sponsor tytularny imprezy, NOC to skrót od Nordea Operations Centre, a LCJ to kod (w systemie IATA) Portu Lotniczego Łódź.

Cieszymy się, że po raz drugi będziemy gościć biegaczy na naszym lotnisku – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta. – Pierwsza edycja LCJRun okazała się olbrzymim sukcesem. Odwiedziło nas wtedy ponad siedmiuset biegaczy wraz z osobami towarzyszącymi, którzy walczyli o jak najlepsze czasy. Cieszymy się, że byliśmy pionierami takiego przedsięwzięcia w Polsce. O tym, że pomysł jest dobry może świadczyć to, że w innych miastach planowane są podobne zawody. – dodaje Ewa Bieńkowska.

Podobnie jak rok temu Nordea LCJRun odbędzie się w nocy. Nie zmieniamy trasy, znowu będzie bardzo szybka i znowu liczymy na masę życiówek. W porównaniu do poprzedniej edycji chcemy zaprosić blisko 1000 biegaczy, którzy wezmą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu.

Zapisy do zawodów wystartują 18 marca 2015 roku, ale już dziś warto zapisać sobie w kalendarzu start w Nordea LCJRun – dodaje Maciej Woźnicki, współorganizator LCJRun.

Organizatorem Nordea LCJRun jest firma inesSport oraz Port Lotniczy im. Wł. Reymonta.

Informacje o biegu można znaleźć na stronie www.lcjrun.pl oraz na www.facebook.com/lcjrunpl

foto: Maciej „DOKTOREK” Nowosławski

Powiązane Posty