Nordea LCJRun – NOCny bieg po lotnisku już w ten weekend

Ponad 900 zawodników wystartuje w nocy z soboty na niedzielę w Nordea LCJrun, czyli NOCnym biegu po pasie startowym Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Swoim patronatem imprezę objęła Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, a partnerem strategicznym imprezy zostało Nordea Operations Centre w Łodzi. Na startujących w tym roku zawodników czekać będzie 5-kilometrowa trasa, która prowadzić będzie pasem startowym lotniska w Łodzi. W pierwszej edycji  LCJRun, która odbyła się w ubiegłym roku wzięło udział blisko 800 biegaczy z całej Polski. O sukcesie tego przedsięwzięcia mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego:

– Od samego początku wierzyliśmy, że będzie to bardzo pozytywne wydarzenie na mapie imprez biegowych w Polsce. Sama trochę biegam i gdy pojawił się pomysł stworzenia biegu jakiego jeszcze w naszym kraju nie było wiedziałam, że będzie to coś niesamowitego. O tym, że nam się udało, może świadczyć to, że pojawiły się już inne biegi po pasie startowym. Jak widać po raz kolejny można się wzorować na Łodzi i na pomysłach jej mieszkańców.

W tym roku trasa zawodów pozostanie identyczna jak w pierwszej edycji. 

– Z list startowych wiemy, że bardzo dużo osób, które były u nas rok temu zdecydowało się pobiec w drugiej edycji.  Nic tak nie cieszy organizatora jak to, że zawodnicy wpisują imprezę do swojego kalendarza. Już rok temu mieliśmy pytania czy na pewno będzie druga edycja. Jak widać udało się i ponownie w trzeci weekend maja spotykamy się wszyscy w Łodzi  – mówi Bartłomiej Sobecki, jeden z organizatorów Nordea LCJRun.

– W tym toku mamy nadzieję, że pogoda dopisze, nie będzie mgły,  przez co nasze zawody będą jeszcze szybsze niż rok temu. Nieskromnie powiemy, że po pierwszej edycji otrzymaliśmy kilkanaście listów z podziękowaniami za stworzenie tak ciekawego biegu. Zawodnicy wskazywali na szybkość trasy, bo przecież tak naprawdę jest to długa prosta z nawrotem, oraz za pogodę, chociaż to akurat nie nasza zasługa. Rok temu bieg odbył się w gęstej mgle, przez co cała trasa podświetlona lampami na pasie startowym wyglądała wprost nierealnie. – opowiada Maciej Woźnicki, współorganizator biegu.

– Anegdota głosi, że zwycięzca, Tomasz Osmulski dogonił pod osłoną mgły samochód prowadzący stawkę – dopowiada Bartłomiej Sobecki.  – Oczywiście w tym roku samochód lotniska, identyczny jaki prowadzi samoloty, także będzie wskazywał drogę naszym biegaczom.  Jesteśmy ciekawi czy rekord trasy ustanowiony przez Tomka (16 minut i 13 sekund) zostanie pobity w tym roku.

Aby umilić zawodnikom czas oczekiwania na start biegu organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Dzięki Nordea Operations Centre napić się będzie można bezpłatnej kawy i herbaty.

Po odprawie (każdy startujący będzie musiał przejść kontrolę identyczną jak przy podróży samolotem) wysłuchać będzie można prelekcji przygotowanej przez Piotra Kędzię, dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, który opowie „Jak z olimpijczyka stałem się amatorem”. 

Każdy chętny będzie mógł wykonać wideo-analizę swojego biegu oraz zasięgnąć fachowej porady specjalistów ze sklepu biegowego Sport Factory w Łodzi.  O tym jak uniknąć kontuzji i jakie badania można wykonać bezpłatnie opowiedzą ratownicy z NZOZ Sachmet. A tuż przed biegiem o odpowiednią rozgrzewkę zadbają trenerzy VeraSport.

Start biegu około godziny 00:30 w niedzielę rano. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 19:30 w sobotę 16 maja 2015 roku, a przechodzić odprawę będzie można od godziny 20:00.

Każdy z zawodników musi posiadać przy sobie dokument tożsamości, który wpisał w trakcie rejestracji do Nordea LCJRun. 

Szczegółowe informacje o Nordea LCJRun w tym godziny odpraw dostępne są na stronie www.lcjrun.pl

Powiązane Posty