Niepodległościowe bieganie – już po raz trzeci w Pabianicach

11 listopada o godzinie 11:11 wystartował III Pabianicki Bieg Niepodległości. Po raz kolejny wydarzenie połączyło różne aktywności sportowe. Można było nie tylko pobiec ale pojechać rowerem lub pomaszerować z kijkami NW (trasa 9km). Z każdym rokiem liczba uczestników rośnie. W tym roku wzięło udział ok. 150 osób: 50 biegaczy, 60 cyklistów oraz 40 miłośników nordic walking. Rok temu uczestników było ok. 100 a przy pierwszym Biegu 70. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Pabianicki – Krzysztof Habura oraz Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Tradycyjnie jak co roku, Bieg oficjalnie otworzyła Pani Wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska.

Trasa biegu jak i rajdu rowerowego miała 11km. Każdy uczestnik przed biegiem otrzymał biało-czerwona opaskę na rękę oraz kotylion. W czasie wydarzenia uczestnicy zatrzymywali się w miejscach historycznych, upamiętniających wydarzenia z listopada 1918 roku oraz września 1939 roku. Na cmentarzu pod pomnikiem żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku oraz pod pomnikiem Legionisty złożone zostały kwiaty przez przedstawicieli tych trzech środowisk sportowych.

Aura pogodowa dopisała, na niebie niejednokrotnie pojawiało się słońce a atmosfera wśród uczestników była naprawdę gorąca. Świętowanie uczestnicy rozpoczęli jak i zakończyli odśpiewaniem Hymnu Polski. Po zakończeniu części sportowej na uczestników czekała gorąca kawa i herbata, pyszne kanapki, przygotowane przez koleżanki z grupy Forma na Piątkę oraz różne słodkości z Klubokawiarni Na Jagody. Odbyła się również prelekcja, przygotowana przez Pana Ryszarda Świetlickiego, pt „Henryk Świetlicki – odzyskanie niepodległości”. Było też Legionowe Karaoke. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i zapraszają za rok do Pabianic na 100-lecie odzyskania niepodległości. Już dziś zaczynają szykować coś extra.

Klip – Bartek Grzegorczyk 

album Foto Doktorek

https://www.facebook.com/pg/FOTO-Doktorek-55-1208345742547747/photos/?tab=album&album_id=1451572628225056

album – Foto Mario 

https://www.facebook.com/pg/MarioFotoStudio/photos/?tab=album&album_id=490968937969636

reportaż – Telewizja PROMOK

http://promok.pl/player/?id=2836

Powiązane Posty