Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego

Szykuje się ciekawe wyzwanie dla zwolenników długodystansowych biegów. Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego będzie pierwszym w regionie łódzkim biegiem ultra, którego trasa będzie wiodła w całości po jednej pętli. 13 września do przebycia będzie 50 km dystans dookoła jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Impreza odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody i scenerii średniowiecznego opactwa cystersów w Sulejowie. Biegacze wyruszą na trasę spod bram klasztornych, w którym funkcjonuje Hotel Podklasztorze.

„Na stronie imprezy www.bikeorient.pl/maraton/ opublikowany został regulamin. Zamieszczona została mapa z planowaną trasą. Uruchomione zostały zapisy. Są już pierwsze zgłoszenia” mówi Piotr Banszkiewicz pomysłodawca i organziator zawodów dodając „Trasa zawodów będzie jednym z większych atutów wrześniowej imprezy. Zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, gdyż wiodła będzie w większości leśnymi duktami i ścieżkami nad brzegami pięknego zbiornika. Asfaltu będzie niewiele jak przystało na prawdziwy bieg terenowy. Zmęczeni biegacze będą mogli liczyć na zastrzyki energii na punktach żywieniowych oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg w wyznaczonym limicie czasowym, czekać będzie pamiątkowy medal.”

Oprócz biegu na 50 km, będzie możliwość startu na dystansie 10 km. W imprezie będą mogli wziąć udział również rowerzyści. Dla uczestników na tej trasie przewidziany jest dystans 50 km. Ale to nie koniec sportowych atrakcji, gdyż następnego dnia po głównej imprezie, czyli 14 września odbędzie się kolejna edycja Rajdu Bike Orient ze startem i metą również w Sulejowie-Podklasztorzu.

Za organizację Maratonu odpowiada ekipa ze Stowarzyszenia KTR BikeOrient; od kilku lat przygotowująca Rajdy Bike Orient. Członkowie tego zespołu startowali w dziesiątkach imprez rowerowych i biegowych, w tym biegach ultra. Okolice Jeziora Sulejowskiego znają doskonale z licznych wycieczek rowerowych i biegowych. Doświadczenia organizacyjne i startowe oraz znajomość terenu powinny im pomóc w przygotowaniu Maratonu na wysokim poziomie. Główne wsparcie organizacyjne imprezy zapewnia Urząd Miejski w Sulejowie oraz Hotel Podklasztorze. 

W drugi weekend września zapowiada się duże sportowe święto. Serdecznie zapraszamy we wrześniu do Sulejowa.

Powiązane Posty