Łódź Business Run startuje już w niedzielę!

Aż 1300 pracowników z Łódzkich firm pobiegnie 4 września w największym biegu biznesowym w formie sztafety. Biegacze spotkają się na Piotrkowskiej 217 o godz10:30 i pokonają trasę wzdłuż ul Kosciuszki. W tym roku Łódź Business Run startuje dla Roberta i Michała podopiecznych fundacjiJaśka Meli.  Biegacze staną na starcie w niedzielę 4 września o godzinie 10:30 Każdy zawodnik pokona trasę długości 3,8 km, wiodącą przez ul Kościuszki, Wólczańską, Żwirki, Żeromskiego i terenie Politechniki Łódzkiej. Uroczystość ogłoszenia wyników i dekoracja zwycięskich drużyn jest zaplanowana na 13:00 w miasteczku biegowym przy ulicy Kościuszki 130.

Chcielibyśmy poinformować Państwa, iż start i meta „Łódź Business Run” zlokalizowane zostały przy Al. Kościuszki na wysokości ul. Radwańskiej. W związku z powyższym w godzinach 09:00 – 14:00 z ruchu wyłączone zostaną ulice: Al. Kościuszki, ul. Wólczańska, ul. Żeromskiego, ul. Żwirki.

Wspólny wysiłek biegaczy pomoże w tym roku nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty ale też Stowarzyszeniu Pierwszy Krok. Jak mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run: Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom i podzielić się z nimi tym, co mamy najcenniejszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy. 

Nordea jest partnerem Łódź Business Run już po raz trzeci. Połączenie sportu z akcją charytatywną jest nam szczególnie bliskie. Nasi pracownicy biorą udział w biegu oraz czynnie wspierają zbiórkę funduszy na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku również po raz pierwszy będziemy również kibicować drużynie Nordea w Gdańsku. – mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor zarządzający Nordea Bank AB Oddział w Polsce.

Poza pracownikami firm na starcie staną też ambasadorzy, którzy od kilku miesięcy aktywnie wspierają inicjatywę, min: Kamil Maćkowiak

Organizatorzy Poland Business Run przygotowali atrakcje również dla kibiców i ich pociech. Dzieci będą mogły poczekać na biegających rodziców w specjalnej strefie. 

Łódż Business Run jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, która jednocześnie odbywa się też w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i w Gdańsku. Od początku istnienia projektu wspólny wysiłek biegaczy z różnych firm i akcja Pomagam bardziej przyniosły łącznie ponad 2 mln zł dzięki czemu udało się zmienić życie już ponad 60 osób. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Zmiana organziacji ruchu na czas biegu:

Bieg rozpocznie się o godz. 10:30 w dniu 4 września 2016r. na wschodniej jezdni al. Kościuszki między Radwańską a Żwirki, następnie zawodnicy pobiegną al. Kościuszki do nawrotki przed al. Mickiewicza, zawrócą na zachodnią jezdnię al. Kościuszki, w prawo przez teren University Business Park w prawo w ul. Wólczańską, do ul. Żwirki gdzie skręcą w lewo, następnie wschodnią jezdnią al. Żeromskiego od Żwirki na teren Katedry Mechaniki Maszyn Włókienniczych Politechniki Łódzkiej, przez teren PŁ przez Stefanowskiego do Wólczańskiej, w prawo w Wólczańską a następnie przez teren University Business Park w prawo na zachodnią nitkę al. Kościuszki do nawrotki przed Radwańską i kończą na al. Kościuszki między Radwańską a Żwirki.

Organizacja ruchu komunikacji miejskiej

Na czas trwania Biegu Łódź Business Run w dniu 4 września 2016r. w godzinach 9:30 – 14:30 ulegnie zmianie trasa autobusów linii 50:

linia 50 TUSZYŃSKA(RZGÓW) – CT OUTLET – Tuszyńska, Rudzka, Stara Gadka, Rudzka, Pabianicka, Piotrkowska, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Radwańska, Inżynierska, Parkowa, Włókniarzy – DWORZEC ŁÓDŹ – KALISKA

Powiązane Posty