Łódź Business Run – nowa impreza sportowa

12 maja o godzinie 12:00 rozpoczęła się rejestracja drużyn do charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety – Łódź Business Run 2014. Impreza odbędzie się 14 września i będzie częścią Poland Business Run, który rozpocznie się jednocześnie w pięciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Łodzi. Łódź Business Run pobiegnie dla jednego z podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Tomasza Matuszkiewicza. W poniedziałek, 12 maja punktualnie o godzinie 12:00, rozpocznie się rejestracja drużyn do charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety Łódź Business Run 2014. To pierwsza edycja imprezy w Łodzi i trzecia w ramach Poland Business Run. Bieg  odbędzie się 14 września tego roku i wystartuje jednocześnie w pięciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Łodzi.

Do uczestnictwa w biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Łodzi i regionu. Aby wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu zgłosić drużynę złożoną z pięciu osób, czyli zarejestrować ją za pośrednictwem panelu rejestracyjnego i dokonać opłaty startowej, w wysokości 50 zł netto od osoby. Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety  we wszystkich miastach, które wezmą udział w imprezie wynosi 3,8 km, dzięki czemu jest osiągalny dla osób, które na co dzień nie uprawiają tej dyscypliny sportu. 

– Poland Business Run to unikalna w skali kraju impreza sportowa, która ma na celu integrację przedstawicieli biznesu w tak niezwykle szczytnym celu. Mamy nadzieję, że firmy z regionu łódzkiego, przedstawiciele administracji publicznej oraz mieszkańcy Łodzi i okolic chętnie przyłączą się do akcji, która pomoże podopiecznemu Fundacji w powrocie do aktywnego życia –komentuje Sylwia Czechowicz, Project Manager Łódź Business Run

Trasa biegu w Łodzi została wyznaczona na ul. Piotrkowskiej.

Wszystkie środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz jednego z podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnej osobie, zamieszkującej w danym regionie. Uczestnicy biegu Łódź Business Run 2014 pobiegną dla Tomasza Matuszkiewicza. Jeśli uda się zebrać środki, jakie zapewnią Tomaszowi potrzebną pomoc, Fundacja oraz Organizatorzy imprezy w Łodzi wybiorą kolejną osobę, dla której pobiegną uczestnicy Łódź Business Run 2014.

– Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu – wyjaśnia Jan Mela Prezes Fundacji.

Aby dodatkowo pomóc podopiecznym Fundacji, w dniu rozpoczęcia rejestracji na lokalnych stronach internetowych imprezy zostanie uruchomiona akcja Pomagam Bardziej, w której każdy – bez względu na udział w imprezie – może wziąć udział. Środki w niej zebrane także zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz podopiecznych Fundacji w danym regionie. Także dzięki nim, impreza ma szansę zmienić życie dodatkowych osób. 

– Łódź Business Run doskonale wpisuje się w sportową promocję ul. Piotrkowskiej – dumy i chluby łodzian. We wrześniu podczas biegu będziemy mogli zobaczyć, jak po remoncie spodoba się biegaczom i kibicom. Jestem pewna, że na tle konkurencji Krakowa, Poznania, Katowic czy Warszawy nasze plenery wypadną znakomicie – komentuje Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. – Nie zapominajmy o charytatywnym aspekcie imprezy. Wszyscy uczestnicy swój indywidualny bieg dedykują osobie potrzebującej. Przez to są bardziej zmotywowani do wysiłku. Rodzi się wtedy niezwykłe poczucie wspólnoty z osobą niepełnoprawną. Historia Jaśka Meli, pokazuje że nawet z niepełnosprawnością można aktywnie żyć i spełniać marzenia. My wszyscy możemy tym biegiem osobom niepełnosprawnym to ułatwić. – dodaje. 

Jeszcze trzy lata temu bieg był lokalnym wydarzeniem – pierwsza edycja odbyła się tylko w Krakowie i pomogła jednej osobie. W ubiegłym roku Poland Business Run odbył się w trzech miastach – Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Zebrał na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli blisko 400 tys. zł i zaowocował zakupem dziesięciu protez nóg dla ośmiu osób: Agnieszki, Tomka, Roberta, Moniki, Łukasza, Antoniego, Damiana i Krzysztofa. 

Strona wydarzenia: lodzbusinessrun.pl

***

Organizatorzy Łódź Business Run 2014: 

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Infosys BPO Poland.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki

Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi

Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. W pierwszej kolejności pomoc skierowano dla: Agnieszki, Tomka, Moniki, Łukasza i Rafała. Dodatkowo udało się pomóc także Antoniemu, Damianowi i Krzysztofowi. W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje także w kilku kolejnych miastach: Warszawie oraz Łodzi.

 

Powiązane Posty