Łódź Business Run będzie rekordowy. Znana jest trasa

Rekord frekwencji sprzed roku zostanie pobity. Do charytatywnego biegu Łódź Business Run zapisało się już ponad dwa tysiące biegaczy.  Łódź Business Run to część charytatywnej ogólnopolskiej akcji fundacji Poland Business Run. Co roku tego samego dnia (tym razem 2 września) o tej samej godzinie w polskich miastach startują pięcioosobowe sztafety. Opłaty startowe są przeznaczone na potrzeby niepełnosprawnych. Beneficjentom funduje profesjonalne protezy, wysokiej jakości wózki, a także zapewnia rehabilitację zarówno fizyczną, jak i mentalną. 

Łódź Business Run wystartuje po raz piąty. Do tej pory pomoc trafiła do 20 niepełnosprawnych. Dzięki biegaczom dostali nowe wózki, profesjonalne protezy i wsparcie psychologa. W ubiegłym roku pomoc od 2 do 17 tys. zł trafiła do dziesięciu osób, a dzięki zaangażowaniu firm z Łodzi i okolic udało się uzbierać ponad 159 tys. zł.

Łódzcy biegacze pomagają bardzo chętnie – z roku na rok rośnie liczba uczestników, a co za tym idzie jest więcej pieniędzy dla beneficjentów. Rok temu na starcie stanęło 1925 osób. Na 2018 rok plan jest ambitniejszy. Organizatorzy wyznaczyli limit 500 sztafet, czyli 2500 osób. Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczny rekord zostanie pobity. W czwartek na liście startowej było 2175 osób. Zostało nieco ponad 60 wolnych miejsc. 

Zgodnie z nazwą biegu wśród startujących przeważają pracownicy łódzkich firm, korporacji, ale także sportowcy, aktorzy czy po prostu mieszkańcy Łodzi. 

– Przekonujemy się każdego dnia jak dzięki pomocy firm, którzy decydują się na sfinansowanie startu pracownikom, odmienia się życie naszych podopiecznych. Często taka pomoc pozwala im wrócić na rynek pracy, na nowo nabrać pewności siebie i uwierzyć we własne możliwości – podkreśla Marta Hernik z fundacji PBR. – Cieszy nas też wsparcie klubów czy sportowców. Oni mogą przekonać swoich fanów, że warto pomagać potrzebującym.

W tym roku łódzcy biegacze na pewno pomogą trzem osobom – Danielowi Wosieckiemu, którego niefortunny skok do wody zakończył się czterokończynowym porażeniem, Aleksandrze Cydejko (skutkiem wypadku kolejowego była amputacja lewej nogi) i Wojciechowi Wlaźle (urodził się z krótszą, niewykształtowaną lewą nogą). 

W związku z remontami w centrum Łodzi Łódź Business Run wraca na sprawdzoną trasę sprzed dwóch lat. Rok temu start był spod Łódzkiego Domu Kultury, a uczestnicy biegli m.in. ul. Piotrkowską. Na ulicy Traugutta jest remont, dlatego ŁBR znów pobiegnie w okolicach campusu Politechniki Łódzkiej.

Start i metę zaplanowaliśmy na al. Kościuszki na wysokości Piotrkowskiej 217. Sztafety pobiegną w kierunku ul. Żwirki, zawrócą przed skrzyżowaniem z al. Mickiewicza, skręcą w al. Pokoju, następnie w prawo w Wólczańską, w lewo w Żwirki i znów w lewo w Żeromskiego. Z tej ulicy wbiegną na teren campusu Politechniki Łódzkiej. Wybiegną na al. Kościuszki, przetną ul. Radwańską i zawrócą przed ul. Wólczańską, by dobiec do mety. Trasa liczy około 4 km.

Organizatorzy zaplanowali bezpłatne treningi przed biegiem. Przeprowadzi jest oficjalne partner biegu – fitness club Human z ul. Milionowej. Treningi zaplanowano w każdą środę sierpnia, czyli 1., 8., 15., 22. i 29. Początek treningu o godz. 18:30 w parku Poniatowskiego – zbiórka obok hotelu Hilton.

Powiązane Posty