Liga Mistrzów w pomaganiu coraz większa – Mariusz Wlazły razem z Poland Business Run!

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii został ambasadorem charytatywnej akcji Poland Business Run. To największy bieg charytatywny w Polsce – w tym roku tego samego dnia (3 września), o tej samej godzinie pięcioosobowe sztafety wystartują w siedmiu miastach –Łódź, Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań.

Pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych plus dobrowolne wpłaty (akcja Pomagam Bardziej) są przeznaczane na zakup wysokiej jakości protez plus rehabilitację, zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Od początku działalności Poland Business Run udało się pomóc ponad 130 osobom (w Łodzi dziesięciu).

Mariusz Wlazły to od 15 lat zawodnik PGE Skry Bełchatów. W latach 2005-2015 był reprezentantem Polski. Z klubem zdobył 12 medali mistrzostw Polski, w tym aż osiem złotych. Z kadrą był wicemistrzem (2006) i mistrzem świata (2014). Podczas siatkarskiego mundialu w Polsce został też wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy (MVP).

Staram się wspierać różnego rodzaju akcje charytatywne. Jako znani sportowcy powinniśmy wykorzystywać popularność właśnie do takich celów, by pomagać potrzebującym. Mam nadzieję, że profesjonalne protezy, na które pieniądze zbiera fundacja Poland Business Run, pozwolą niepełnosprawnym na powrót do normalnego życia – podkreśla Mariusz Wlazły. – Tak więc zgadzam się z hasłem: „Pobiegniesz, pomożesz”.

Od 2012 roku działa także Fundacja Mariusza Wlazłego. Jej cel to „dawanie szansy i możliwości młodym ludziom w sporcie, rozwijanie umiejętności, a przede wszystkim spełnianie własnych marzeń. Promowanie uzdolnionych młodych sportowców i sprawowanie opieki nad nimi; pomoc kontuzjowanym sportowcom i w ciężkiej sytuacji życiowej.”

Fundacja Wlazłego organizuje wydarzenia sportowe dla dzieci, udziela stypendia, patronuje klasom sportowym, prowadzi pilotażowy projekt szkolenia dzieci w klasach 1-3 szkół podstawowych. W czerwcu rozpocznie się druga edycja Treningów z Mariuszem Wlazły. Zajęcia dla dzieci od 9 do 15 lat odbędą się w czterech miastach: Wieluniu (3.06), Koluszkach (10-11.06), Krakowie (17-18.06.) i Łodzi (24-25.06).

Łódź Business Run wystartuje 3 września. Początek zapisów 6 czerwca o godz. 12.

Powiązane Posty