LCJRun – zdradzamy szczegóły w wywiadzie dla eldezet.pl

Za blisko 3 miesiące odbędzie się jedno z najciekawszych biegowych wydarzeń w województwie łódzkim – LCjRun czyli nocny bieg po pasie startowym portu lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi. Zapisy do zawodów startują 31 marca 2014 roku, a sam bieg zaplanowany jest na 17 maja br. W rozmowie z Szymonem Drabem z serwisu eldezet.pl dowiecie się skąd pomysł na zawody, o przygotowaniach, regulaminie czy bezpieczeństwie uczestników biegu. Organizatorami LCJ RUN są firma inesSport, Port Lotniczy im. Wł. Reymonta oraz KS Alaska Łódź.

Szymon Drab (SzD): Bieg na płycie czynnego Lotniska? Jak rodzą się w głowie pomysły na takie biegi?

Maciej Woźnicki (MW): Pomysł biegu narodził się, jak to większość dobrych pomysłów, przypadkiem. Marcin, nasz kolega z portalu latajznami.pl, wspomniał w rozmowie, że skoro na lotnisku odbyła się rolkomania, to może byłoby warto sprawdzić czy uda się tam rozegrać nocny bieg. Szybko przeszliśmy od słów do czynów i po tygodniu wiedzieliśmy, że bieg się odbędzie.

SzD: To pierwszy tego typu bieg w Polsce, w którym zawodnicy startują na czynnym lotnisku?

Bartłomiej Sobecki (BS): Pierwszy bieg po lotnisku odbył się w 2012 roku na Bemowie, które jest od dawna nieczynne i  pokryte trawą. Pierwszy bieg po czynnym lotnisku rozegrano w 2013 roku w Bednarach koło Poznania. W Łodzi odbędzie się pierwszy nocny bieg po pasie startowym międzynarodowego portu lotniczego. Mamy nadzieję, że bieg po oświetlonym pasie startowym oraz cała otoczka imprezy zostaną zapamiętane przez uczestników na długo.

Cały wywiad możecie przeczytać na stronie eldezet.pl 

Zachęcamy do odwiedzania strony biegu www.lcjrun.pl oraz www.facebook.com/lcjrun

Powiązane Posty